• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-14587-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

دبیر کانون عکس مشهد مطرح کرد

اثرگذاری هنری بر کودکان و نوجوانان، مهم ترین هدف گروه «کمان»

دبیر کانون عکس مشهد گفت: اثرگذاری هنر در دراز مدت، مهم ترین هدف گروه کمان در کانون گسترش فن و هنر عکاسی است.

نوشین وفادار در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان در خصوص اهداف گروه کمان در کانون گسترش فن و هنر عکاسی اظهار کرد: هدف ما در این کانون و مشخصا در گروه کمان این است که بچه ها از سنین پایین شروع به هنر عکاسی نمایند و چون اثر هنر در طول زمان مشخص می‌شود، اگر ما از سنین پایین آموزش عکاسی را شروع کنیم، بسیار ماندگارتر خواهد بود.

وی ادامه داد: از آنجا که بچه‌هایی که به این کانون می‌آیند اکثرا دانش آموزان دبیرستانی هستند و در سنینی هستند که باید تعیین رشته کنند کلاس‌ها و گروه‌های هنری به آنها کمک می‌کند که رشته خود را دلخواه‌تر انتخاب کنند.

دبیر کانون عکس مشهد در خصوص تشکیل گروه کمان اضافه کرد: ما حدود هشت سال است که گروه کودک و نوجوان را به صورت یک گروه مستقل راه اندازی کردیم و برای کودکان و نوجوانان کلاس‌های عکاسی و اردوهایی را برگزار می‌کنیم تا کودکان و نوجوانان به صورت تخصصی در این بخش‌ها شرکت کنند.

وفادار در خصوص تفاوت آموزش عکاسی کودکان و نوجوانان با بزرگسالان تاکید کرد: آموزش کودکان به صورتی است که ما به تقویت ایده و ابعاد بصری، ایجاد انگیزه و اشتیاق برای کودکان و در نهایت به بحث خلاقیت آنها بپردازیم در صورتی که تمرکز ما در بخش بزرگسال بیشتر روی آموزش فنون عکاسی است.

وی با اشاره به اینکه چند تن از استادان مطرح عکاسی هنرجوی این کانون بوده‌اند، افزود: ما با برگزاری نمایشگاه‌های عکس در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی آثار بچه ها را ارسال می‌کنیم و در این حوزه مقام آوران داخلی و بین‌المللی هم داشته‌ایم.

دبیر کانون عکس مشهد در خصوص دوره‌های آموزشی عکاسی عنوان کرد: ما در سه مقطع سنی ۷ تا ۱۲سال، ۱۳تا ۱۸ سال و ۱۸سال به بالا هنرجو می پذیریم و افراد پس از ورود به این کانون سوابق کاری خود را ارایه می‌دهند تا با مشاوره و راهنمایی ما متوجه شوند که میزان موفقیتشان در این دوره‌های عکاسی چگونه خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: