• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-14687-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

همسر شهید صارمی:
ایسنا، رسانه‌ای که صحت خبر را اولویت می‌داند

همسر شهید خبرنگار، محمود صارمی گفت: ایسنا، از جمله خبرگزاری‌هایی است که صحت و وثوق خبر را فدای سرعت خبر نمی‌‌کند.

خدیجه روزبهانی در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص جایگاه ایسنا در بین خبرگزاری‌های مختلف در کشور اظهار کرد: ایسنا، باسابقه‌ترین خبرگزاری بعد از ایرنا در عرصه تهیه خبر و اطلاع‌رسانی و آگاهی دادن به مردم است . ایسنا، جزو خبرگزاری‌هایی است که به مقوله وثوق و صحت خبر بسیار اهمیت می‌دهد و هرگز صحت خبر را فدای سرعت خبر نمی‌کند.

وی ادامه داد: ایسنا، رسانه‌ای است که در عین اینکه نقدهای منصفانه ای نسبت به خیلی از خبرگزاری‌های دیگر دارد، منافع ملی را نیز درنظر می‌گیرد و هیچ وقت شایعه‌ای را منتشر نکرده و به چیزی نپرداخته که واقعیت نداشته باشد.

روزبهانی تاکید کرد: نکته مثبتی که در این خبرگزاری وجود دارد این است که از نیروهای دانشگاهی و دانشجویانی استفاده می‌کند که قشر فرهیخته کشور هستند و افرادی هستند که ریزبینی‌های خاص خودشان را دارند و قطعا این امر در روند پیشرفت و مقبولیت ایسنا در جامعه تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به عملکرد ایسنا در انتشار اخبار مربوط به حوزه ایثار و شهادت تصریح کرد: ایسنا در حوزه ایثار و شهادت کارهای خیلی خوبی ارائه داده و یکی از کارهایی که باید در این حوزه انجام شود، الگوسازی برای جوانان است؛ الگوسازی که خارج از اغراق و ارائه چیزهایی باشد که جامعه آن را نمی‌پذیرد. ایسنا در این زمینه خوب حرکت کرده و توجه ویژه‌ای هم در مناسبت‌های مختلف به عرصه ایثار و شهادت داشته و دارد.

روزبهانی خاطر نشان کرد:  اساسا مقوله شهادت، یک مقوله ملی برای ما نیست بلکه چیزی است که در عرصه بین‌الملل به آن توجه می‌شود. کسانی که در عرصه‌های مختلف از جان خودشان گذشته‌اند و برای پیشبرد اهداف کشور و مردمشان ایثار کرده‌اند، قهرمان هستند و به نظر من این خیلی مهم است که ما چطور جوانان را به سمت الگوسازی از شهدا به عنوان قهرمانان ملی سوق دهیم.

وی ادامه داد: در این زمینه هم، ایسنا جزو آن دسته از خبرگزاری‌هایی است که به الگوسازی و الگوهای ملی و بومی که در کشور برای جوانان وجود دارد، توجه کرده است.

روزبهانی اضافه کرد: ما نباید برای شهدا اغراق کنیم؛ کسی به اسطوره سازی نیاز ندارد. نوع زندگی شهدا، سادگی آن‌ها و...این‌ها همه الگو هستند و به شهدا به عنوان افرادی نگاه می‌شود که قطعا نکته برجسته‌تری نسبت به دیگران داشته‌اند.

 وی گفت: امیدوارم که همه خبرگزاری‌های کشور با این نگاه کار کنند که خواسته‌های ملت و مردمشان را پیگیر باشند و از پاسخ گرفتن از مسئولین و کسانی که در هر زمینه‌ای باید پاسخگو باشند، عقب نشینی نکنند و البته به شایعه سازی‌ها و موج های بیهوده‌ای که نمی‌تواند گره از کار مردم باز کند، دامن نزنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: