• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 965-7485-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

عضو حزب کارگزاران سازندگی در استان:

وزرای پیشنهادی تغییرات چابک‌تری در برنامه‌هایشان ارائه دهند

عضو شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی خراسان رضوی گفت: امیدواریم وزرای پیشنهادی تغییر چابک‌تری را در برنامه‌هایشان  داشته باشند.

نسرین یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا -منطقه خراسان، با اشاره به کابینه پیشنهادی رئیس جمهور اظهار کرد: ما پیش‌بینی می‌کردیم وعده‌هایی که آقای روحانی در زمان انتخابات به جامعه دادند، محقق شود و حتما در کابینه از زنان استفاده شود، حتی گمانه‌زنی‌هایی هم در این رابطه زده می‌شد ولی چنین اتفاقی رخ نداد.

وی خاطرنشان کرد: این مساله برای جامعه ایرانی که ۵۰ درصدشان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و  فارغ‌التحصیلان زن در رشته‌های مختلف و تحصیلات تکمیلی بیشتر از آقایان هستند، نشان دهنده‌ی این است که هنوز اراده کافی برای دادن مسئولیت به زنان وجود ندارد.

عضو شورای استانی حزب کارگزاران سازندگی در خراسان رضوی تصریح کرد: به نظرمن هر چه قدر هم که زنان پتانسیل داشته باشد ولی این بستربرایشان فراهم نشود قطعا نمی‌توانند توانمندی‌های خودشان را به مرحله ظهور برسانند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: این نشان می‌دهد که جامعه زنان یک پله عقب‌تر از جامعه ی مردان است و این برای جامعه اسلامی ایرانی مناسب نیست، ما انتظار داشتیم حتما در کابینه چند گزینه خانم هم داشته باشیم و در دولت دوازدهم امکان استفاده از حضور زنان به عنوان وزیر می‌توانست وجود داشته باشد که متاسفانه از این فرصت استفاده نشد.

وی با بیان اینکه افرادی که به عنوان وزیر معرفی شدند در راستای مطالبات ملت باید برنامه‌هایشان را ارائه کنند، عنوان کرد: برنامه وزرا باید در راستای مطالبات مردم باشد و اگر غیر از این باشد قطعا انتظارات ملت برآورده نمی‌شود و باعث تشدید مشکلات در آینده خواهد شد.

یوسفی با تاکید بر اینکه ما امیدوار هستیم وزرا برنامه‌هایی به مجلس ارائه کنند که نشات گرفته از کل مطالبات ملت باشد، افزود: امیدوار هستیم وزرای پیشنهادی تغییر چابک‌تری را در برنامه‌هایشان  داشته باشند، زیرا یکی از مشکلاتی که در دولت یازدهم بیشتر مردم با آن دست به گریبان بودند حوزه اقتصادی و معیشتی بود که ناشی از عدم چابکی دولت در حوزه اقتصادی به خصوص  اقتصاد داخلی بود.
این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: در حوزه سیاست خارجی اقدامات خوبی انجام دادیم که مهم‌ترین آن برجام بود ولی ما به استفاده از پتانسیل‌های داخلی و رفع مشکل معیشتی مردم نیاز داریم .

یوسفی خاطرنشان کرد: وزرای جدید عدالت محوری، مبارزه با فساد و فقر که ناشی از بیکاری و عدم اشتغال جوانان است را باید در برنامه‌های کاری خود بگذارند و تیم اقتصادی دولت که از وزارتخانه‌های مختلف تشکیل شده به مسائل اقتصاد داخلی توجه بیشتری کند.

وی در پاسخ به اینکه چه قدر کابینه پیشنهادی می‌تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد، گفت:  به نظر من این موضوع به برنامه‌های وزرا بستگی دارد و تعدادی از وزرا ممکن است رای اعتماد نگیرند، البته عدم رای اعتماد به معنای مخالفت با دولت نیست بلکه در واقع همراهی با مطالبات مردم می تواند باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: