• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-10184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/ارزیابی گزینه‌های اقتصادی دولت دوازدهم/

اعلام حمایت جامعه تولیدکنندگان خراسان رضوی از وزیر پیشنهادی‌ صنایع

رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی حمایت جامعه تولیدکنندگان استان از محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی‌ صنعت، معدن و تجارت را  اعلام کرد. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، مهندس حسن حسینی با اشاره به کارنامه، سوابق و تجارب مدیریتی مفید شریعتمداری اظهار کرد: برای رونق تولید ملی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی سکان وزارتخانه مهم و حساس صنعت، معدن و تجارت باید به دست فردی سپرده شود که مورد تایید جامعه تولیدکنندگان کشور باشد که خوشبختانه آقای شریعتمداری از حمایت کارآفرینان، کارفرمایان و صنعتگران برخوردار است . 
 
وی با اشاره به اعلام حمایت مدیران تشکل‌های بخش خصوصی از وزیر پیشنهادی‌ صنعت، معدن و تجارت افزود: در چند روز گذشته علاوه بر تولیدکنندگان شریف استان و کشور، شاهد استقبال بدنه مدیریتی تشکل‌های بخش خصوصی از وی بوده‌ایم از این‌ رو امیدواریم با رای نمایندگان مجلس، شاهد حضور پرقدرت وی در این وزارتخانه مهم باشیم . 
 
رییس خانه صنعت معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به حوزه‌های گسترده کاری و مسئولیت‌های سنگینی که بر عهده آن نهاده شده است، دارای حساسیت‌های بسیاری است، خصوصا اینکه این وزارتخانه با توجه به مسئولیت سنگینی که در حوزه بازرگانی خارجی و در نهایت رونق بخشیدن و توسعه اقتصادی کشور داراست، می‌تواند نقشی موثر را در ارتقای نمره دولت در کارنامه اقتصادی دولت ایفا کند. 
 
حسینی ادامه داد: بنابراین این وزارتخانه باید پاسخگوی مطالبات بخش‌های زیادی باشد و به همین دلیل باید وزیری بر این بخش مدیریت کند که تسلط همه جانبه داشته و در این راستا آقای شریعتمداری می‌تواند گزینه مناسبی برای این مهم باشد. 
 
وی بیان کرد: سابقه و تجربه شریعتمداری در سال‌های گذشته و انتخاب او به عنوان وزیر صنعت از سوی رییس‌جمهوری، حاکی از این است که روحانی فردی اجرایی و عمل‌گرا را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره دوم دولت خود برگزیده است. 
 
نایب رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به مسئولیت شریعتمداری در وزارت بازرگانی سابق و نیز کمیسیون مشترک روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهایی نظیر عربستان سعودی، عراق، عمان، قطر، کویت، پرتقال، اسپانیا، زیمبابوه، اوگاندا، کنیا، فیلیپین و تایلند تصریح کرد: وی ۱۲ سال ریاست هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، ریاست شورای عالی نظارت بر اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران را نیز بر عهده داشته که از این دوره به عنوان بهترین دوره همکاری دولت و بخش خصوصی یاد می‌شود. 
 
حسینی ادامه داد: در طی این دوران، قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران با ۵ سال کار کارشناسی در قالب کمیته‌های گوناگون تخصصی با همکاری همه بخش‌های ذی‌ربط و بخش خصوصی در هزار ماده پس از ۸۰ سال مورد بازنگری و نگارش مجدد قرار گرفت و تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.  

وی در ادامه با بیان اینکه بخش مهمی از اشتغال کشور را می‌توان از طریق توسعه صنایع رفع و فرصت‌های بسیاری برای اشتغال‌زایی ایجاد کرد، ادامه داد: پرواضح است که با توجه به سوابق درخشان شریعتمداری می‌توان امید به بهبود اوضاع داشت. همچنین با عنایت به عملکرد قابل قبول وی در سال‌های گذشته، شریعتمداری  بهترین گزینه برای رفع  رکود حاکم و ایجاد  تحول در صنایع و معادن کشور است. 
 
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تاکید کرد: رجای واثق دارم با حضورآقای شریعتمداری در وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید کشور و بخش خصوصی بیش از پیش رونق خواهد گرفت. همچنین محمد شریعتمداری تخصص و تجارب مناسبی در بخش بازرگانی دارد و امیدواریم همانطور که اعلام کرده، بتواند مشکلات این بخش را برطرف و عملکرد قابل‌قبول نعمت‌زاده را به نمره عالی برساند. 
 
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی اضافه کرد: بخش صنعت، معدن و تجارت از هم تفکیک ناپذیر هستند و قطعا با  مسئولیت شریعتمداری در این وزارتخانه حوزه تجارت نسبت گذشته غنی‌تر خواهد بود. با حضور شریعتمداری در این وزارتخانه شاهد گسترش بازارهای هدف و فروش محصولات داخلی در بازارهای بین‌المللی خواهیم بود و قطعا در دوره وی با مدیریت قوی، صنعت، صادرات و بازرگانی رشد چشمگیری خواهد داشت. 
 
وی گفت: معتقد هستم اهدافی که شریعتمداری بر آن تاکید دارد و نشانه گرفته، صحیح است. یکی از برنامه‌های خوب شریعتمداری تولید صادرات‌محور است که در حقیقت می‌توان آن را حلقه مفقوده صنعت کشور دانست و امیدواریم بتوانیم به آن دست یابیم و به سمتی حرکت کنیم که توسعه صادرات جایگزین واردات شود. 
 
حسینی با بیان اینکه این وزیر پیشنهادی همواره پیگیر انتقال تکنولوژی و دانش فنی توام با جذب سرمایه‌های خارجی بوده است، تصریح کرد: وی با روحیه تعاملی که دارد، می تواند برای انسجام اقتصادی و هماهنگی بهتر و بیشتر کابینه دوم روحانی در بحث توسعه اقتصادی موثر و مفید باشند. 
 
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: شریعتمداری به دلیل سوابق درخشانش مورد اعتماد و حمایت بخش خصوصی است و به نظر می‌رسد در مجلس نیز رای قابل توجهی داشته باشد .گفتنی است پیش از این خانه صنعت معدن و تجارت ایران و تعداد دیگری از تشکل‌های اقتصادی از وزیر پیشنهادی ‌صنعت، معدن و تجارت اعلام حمایت نموده‌اند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: