• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-18114-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

چگونه محل اشیاء را فراموش نکنیم؟

محققان دانشگاه تورنتو راهکاری ارائه کرده‌اند که در صورت پیروی از آن دیگر محل اشیاء یا برداشتن لوازم ضروری هنگام خروج از خانه را فراموش نخواهیم کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از تلگراف، پیروی از استراتژی جلوگیری از فراموشی اشیاء یا کارهایی که باید انجام دهیم، تکنیک متحدسازی یا unitisation نامیده می‌شود که به عقیده محققان بهترین روش برای جلوگیری از عوارض بیماری زوال عقل و سندرم فراموشی پیوسته است.

در این مطالعه محققان با انجام تمرینات حفظ عملکرد حافظه بر روی 80 داوطلب در رده سنی بین 61 تا 88 سال دریافتند که انجام این تمرینات برای شناخت رابطه بین اشیاء در جلوگیری از فراموشی بسیار موثر است.

محققان معتقدند که قدرت شناختی مغز با افزایش سن دچار چالش شده و در صورت ارتباط سازی بین عملکرد اشیاء و اهمیت آنها در زندگی بسیاری از مشکلات ناشی از کاهش عملکرد حافظه با افزایش سن کاهش می‌یابد.

یکی از روش‌های موثر در حفظ عملکرد حافظه نوشتن فعالیت‌های لازم در هر روز و خواندن آنها با صدای بلند است.

از دیگر تکنیک‌های موثر در حفظ عملکرد حافظه و جلوگیری از فراموشی اشیاء، مرتبط کردن عملکرد آنها با یکدیگر است؛ مثلا تصور سر و صدای کلید در جیب از فراموش کردن حمل آن و یا باز گذاشتن در پس از خروج جلوگیری می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: