• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-19986-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

جانشین سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی:

پیوست‌نگاری فرهنگی پروژه‌های دانشگاهی وظیفه اصلی بسیج اساتید است

جانشین سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی، پیوست نگاری فرهنگی تمام پروژه‌های غیرفرهنگی را وظیفه اصلی بسیج دانشگاهی دانست.

ابوالحسن حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی، تصریح کرد: ما در بسیج اساتید برنامه‌های متنوعی داریم که یکی از این برنامه‌ها، موسسه پیوست نگاری فرهنگی است که در آن تمام پروژه‌های غیرفرهنگی استان را اعلام و آماده کرده‌ایم؛ 25 نفر از اساتید باتجربه و متخصص که عضو هیات علمی دانشگاه‌ها نیزهستند، این پروژه‌ها را برعهده می‌گیرند و برای هر هریک پیوست فرهنگی می‌نویسند. 

وی با بیان اینکه مردم و انقلاب اسلامی ایران، جامعه فرهنگی را تشکیل می‌دهند و رسالت دانشگاه، رسالت فرهنگی است، اضافه کرد: اساتید در این رسالت و در راستای ترویج فرهنگ انقلاب، عقلانیت، ایمان، معنویت و علم ورزی، برای خود ارزش قائل هستند تا همه پروژه‌های دانشگاهی پیوست فرهنگی داشته باشند، زیرا این امر به ارتقاء رشد اخلاق، معنویت و عقلانیت در جامعه کمک می‌کند.

جانشین سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی عنوان کرد: درحال حاضر پیوست فرهنگی برای چهار پروژه با موضوعات برون سپاری طرح‌های خوابگاه‌ها، مشاوره، تربیت بدنی و تغذیه از دانشگاه فردوسی توسط بیسج اساتید نوشته می‌شود و با این دانشگاه در زمینه پیوست نگاری فرهنگی انعقاد قرارداد داشته‌ایم و در فاز پایانی پروژه‌ها، پیوست فرهنگی آن را انجام می‌دهیم. این امر زیرنظر موسسه منظومه علوم توس که یک موسسه پژوهشی مشاوری است، صورت می‌گیرد.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه در تقویم ملی کشور روز 31 خرداد همزمان با سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران روز ملی بسیج اساتید نامگذاری شده است، اظهار کرد: بسیج اساتید از دانشگاه فردوسی مشهد شکل گرفت و پس از آن در دانشگاه‌های علم و صنعت، اصفهان و سایر استان‌های کشور نیز تاسیس شد و به اطلاع رهبر معظم انقلاب رسید و آیین نامه آن توسط آقای خاتمی، رییس جمهوری سابق، سال 80 در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد. 

وی ادامه داد: امروز بسیج اساتید در تمام دانشگاه‌های کشور فعال بوده و مسئول بسیج اساتید هر دانشگاه، عضو شورای فرهنگی دانشگاه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: