• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-14788-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی:

مدارس شطرنج با هیات استان همکاری نمی‌کنند

رییس هیات شطرنج خراسان‌رضوی می‌گوید بعضی از مدارس شطرنج با هیات تعامل نداشته و به فکر سود و منفعت خود هستند.

محمدرضا وجدانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان در خصوص برنامه‌های پیش‌روی هیات شطرنج خراسان رضوی اظهار کرد: مسابقات قهرمانی شطرنج آزاد استان در تمامی رده‌های سنی به جز رده سنی زیر هشت سال به اتمام رسیده و مسابقات دو رده سنی باقیمانده در هفته جاری در حال برگزاری است و در انتهای همین هفته به پایان خواهدرسید.

وی افزود: در ادامه، لیگ استان و مسابقات لیگ ادارات دولتی را در سطح خراسان‌رضوی برگزار خواهیم‌کرد که لیگ استانی در شهریورماه برگزار خواهدشد. همچنین فدراسیون شطرنج به دنبال برگزاری لیگ کشوری است، در صورت اعلام زمان دقیق برگزاری این لیگ از سوی فدراسیون، قهرمان لیگ استانی، به نمایندگی خراسان‌رضوی در این سری از مسابقات شرکت خواهدکرد.

رییس هیات شطرنج خراسان‌رضوی در رابطه با وضعیت فعلی شطرنج استان ادامه‌داد: از نظر کمی و کیفی در شرایط خوب و رو به رشدی قرار داریم. اگر بودجه بیشتری در اختیار هیات شطرنج استان قرار می‌گرفت، مربی خارجی جذب ‌می‌کردیم. مربیان داخلی هیات شطرنج در سطح متوسطی قراردارند و باید برای افزایش سطح کیفی خود آموزش ببینند. مربیان زحمتکش استان این حقیقت را قبول کنند که برای پیشرفت شاگردان نخبه خود، بایستی آنها را در اختیار مربیان خارجی قرار دهند.

وی ادامه‌داد: در تمامی رشته‌های ورزشی این مهم رعایت می‌شود. برای مثال ورزشکاری که در ابتدا مبتدی است، کار خود را با یک مربی آغاز می‌کند اما در ادامه برای پیشرفت بیشتر ملزم است که از مربی بادانش‌تری استفاده نماید. هیات شطرنج نیز از این قاعده پیروی می‌کند و نمی‌خواهد به مربی در یک سطح اکتفا کند.

رییس هیات شطرنج استان در خصوص ملی‌‎پوشان خراسانی و شرایط فعلی آن‌ها خاطرنشان کرد: خراسان‌رضوی در حال حاضر پنج ملی‌پوش از جمله وصال‌ حامد‌نیا، مسعود مصدق‌پور و... دارد که برنامه آن‌ها در اختیار فدراسیون است. هیات شطرنج خراسان‌رضوی توانسته این افراد را به تیم ملی معرفی کند، حال فدراسیون باید این ملی‌پوشان را به سطوح بالاتری برساند.

محمد‌رضا وجدانی درخصوص طرح استعدادیابی در تابستان بیان‌کرد: در زمینه استعدادیابی نسبت به سال گذشته با کاهش جذب و شناسایی تعداد افراد مستعد روبه‌رو هستیم. 

وی افزود: بعضی از مدارس شطرنج با هیات تعامل خوبی ندارند و ورزشکاران مستعد خود را در اختیار هیات شطرنج استان قرار نمی‌دهند. متاسفانه بعضی افراد فقط به فکر سود و منفعت خود هستند و هیچ درکی نسبت به آینده ورزشی ورزشکار ندارند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: