• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-16590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار کلات اعلام کرد

تاکید معاون رئیس جمهور بر ایمن‌سازی سیستم‌های آبرسانی

فرماندار کلات گفت: معاون رئیس جمهور در بازدید از مناطق سیل‌زده شهرستان تاکید کرد که باید نسبت به پیشگیری از حوادثی مانند سیل، راهکارهای مناسبی اندیشیده شود.

سید اصغر موسوی تبار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص بازدید امروز دکتر نوبخت و استاندار خراسان‌رضوی از مناطق سیل زده شهرستان کلات اظهار کرد: با توجه به عنایت خاصی که دکتر روحانی، به این استان داشتند به نیابت از خود، معاون‌شان را برای بازدید از این شهرستان اعزام کردند که در حاشیه این بازدید وسعت سیل و خساراتی که به این شهرستان وارد شده در اختیار ایشان قرار داده شد و عنوان کردند یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود این است که برای پیشگیری از اینگونه حوادث اقدامات مهمی دنبال شود.

وی ادامه داد: همچنین آقای نوبخت از جمله اقداماتی که در این خصوص باید انجام شود را ایجاد سد، بحث کاشت ارزشی شیبدار و همچنین جلوگیری از بین رفتن پوشش گیاه مراتع دانست، در واقع از بین رفتن مراتع بدین منظور است خواهد بود، هنگامیکه این اتفاقات رخ می‌دهد آب نمی‌تواند داخل زمین نگه داشته شود و در این صورت آب سرازیرشده و به طرف پایین حرکت می‌کند و باعث بروز سیل می‌شود.

فرماندار کلات تصریح کرد: همچنین لایروبی رودخانه‌ها و ایمن‌سازی سیستم‌های آبرسانی از جمله مواردی بود که دکتر نوبخت در سخنان خود بر آن‌ تاکید داشتند.

موسوی تبار اظهارکرد: مواردی که معاون محترم رئیس جمهور به آن اشاره کردند، از جمله اقداماتی است که باید در این شهرستان صورت گیرد تا شاهد چنین حوادث و خساراتی نباشیم، این در حالی است که در استان‌های دیگر با وجود اینکه این اتفاقات رخ داده اما با پیشگیری‌های که صورت گرفته باعث شده خسارات جزئی‌تری اتفاق افتاده است.

وی وجود آب و هوای گرم را دلیل مهم این حوادث دانست و اضافه کرد: آب و هوای گرم در فصلی که رویش وجود ندارد باعث خشک شدن زمین می‌شود که در این صورت زمین نمی‌تواند آب را جذب کند و این عام  جاری شدن سیل در مناطق را به همراه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: