• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-20286-5
  • خبرنگار : 15180
  • منبع خبر : ----

ماهی قرمزها الکل تولید می‌کنند تا زنده بمانند


دانشمندان دانشگاه اولسو و دانشگاه لیورپول از راز توانایی قابل توجه ماهی قرمزها برای زنده ماندن در شرایط بدون اکسیژن پرده برداشتند. آن‌ها نشان دادند که این ماهی‌های کوچک مقاوم الکل تولید می‌کنند تا در زمستان‌های سخت در محیط بدون اکسیژنی که در زیر دریاچه‌های یخ زده حاکم است، زنده بمانند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از سایت فیز، انسان‌ها و بیشتر مهره‌داران بدون اکسیژن، ظرف چند دقیقه می‌میرند. با این وجود ماهی‌های قرمز و خویشاوندان وحشی آن‌ها یعنی کپورهای مردابی می‌توانند روزها و حتی ماه‌ها در آب‌های بدون اکسیژن و در اعماق برکه‌هایی که با یخ پوشانده شده‌اند زنده بمانند.

در طول این مدت ماهی می‌تواند اسید لاکتیکی که به روش غیرهوازی تولید می‌کند را به اتانول تبدیل کند. اتانول سپس از طریق آبشش‌های ماهی در آب اطراف پخش می‌شود و به این ترتیب از تولید و تجمع خطرآفرین لاکتیک اسید در داخل بدن آن‌ها ممانعت به عمل می‌آید.

مکانیسم مولکولی مربوط به این قابلیت غیرعادی هنوز ناشناخته است. این قابلیت در بین مهره‌داران بی‌نظیر است و عمدتا در مخمرهای آبجو مشاهده می‌شود.

محققان در مقاله‌ای که در Scientific Reports به چاپ رسیده توضیح داده‌اند که ماهیچه‌های ماهی قرمز و کپور مردابی حاوی دو مجموعه پروتئین است که معمولا برای انتقال کربوهیدارات‌ها به سمت جایگاه‌های تقسیم‌بندی شده‌شان در داخل میتوکندری سلولی به کار می‌روند. این یک مرحله کلیدی در فرایند تولید انرژی است.

یک سری از این پروتئین‌ها بسیار شبیه پروتئین‌هایی هستند که در دیگر گونه‌ها یافت می‌شوند و دومین مجموعه پروتئین‌ها در شرایط نبود اکسیژن به شدت فعال می‌شوند و جهش‌هایی از خود نشان می‌دهند که به نقل و انتقال سوبستراهای متابولیکی کمک می‌کند و موجب تولید اتانول در خارج از میتوکندری می‌شود.

آنالیزهای ژنتیکی نشان می‌دهد که این دو مجموعه پروتئینی حدود هشت میلیون سال پیش در قالب بخشی از رویداد رونویسی ژنوم کامل در جد مشترک ماهی قرمز و کپور مردابی به وجود آمده‌اند.

دکتر مایکل برنبرینک، فیزیولوژیست تکاملی دانشگاه لیورپول می‌گوید: این ماهی‌ها در شرایط بدون اکسیژن در زیر برکه‌های پوشیده از یخ که در اروپای شمالی چندین ماه به طول می‌انجامد، زنده می‌مانند. در طول این مدت غلظت الکل در خون کپورهای مردابی به بیش از 50 میلی‌گرم در 100 میلی‌لیتر خون می‌رسد.

وی ادامه می‌دهد: با این حال این وضعیت بسیار بهتر از شرایطی است که خون با اسیدلاکتیک پر شود که در دیگر مهره‌دارن از جمله انسان، محصول متابولیک نهایی در شرایط بدون اکسیژن به حساب می‌آید.

تولید اتانول به ماهی‌ها کمک می‌کند تنها گونه‌هایی باشند که در شرایط محیطی به این سختی زنده می‌مانند. احتمالا به همین دلیل است که ماهی قرمزها یکی از مقاوم‌ترین حیوانات خانگی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: