• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-16790-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

اولین کتابخانه خیر ساز آموزشگاهی خراسان‌رضوی در کاشمر افتتاح شد

صبح امروز با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان اولین کتابخانه خیرساز آموزشگاهی خراسان‌رضوی در محل دبیرستان حضرت زینب(س) کاشمر افتتاح شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این مراسم  معاونت پرورشی آموزش وپرورش کاشمر  با تقدیر از کمک‌های خیرین در ساخت مدارس و کتابخانه‌ها، ساخت کتابخانه و مدرسه را از جمله اقدامات ماندگار در جامعه دانست و افزود: امروز به همت خانواده خیر توانگر اولین کتابخانه خیر ساز آموزشگاهی در کاشمر افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

علی شهابیان با بیان اینکه فرهنگ و ارزش‌های هر کشور را کتاب می‌سازد، اظهار کرد: برادران شهیدان جواد و  کاظم توانگر این کتابخانه را به نیت مادرشان حاج خانم ربابه پرنده ساخته‌اند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم در تمامی مدارس این چنین کتابخانه‌ای را افتتاح کنیم، افزود: باید برای تشویق دانش آموزان به امر مطالعه تلاش کرد.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش کاشمر در ادامه با اعلام اینکه سال گذشته بیش از 1500 نفر دانش‌آموز در سه مقطع کتاب‌خوانی شرکت کردند، گفت: در مسابقات فرهنگی هنری کتاب‌خوانی که برای دانش آموزان قطب شهید مدرس برگزار شده دانش آموزان کاشمری در این مسابقات پیشتاز بودند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش کاشمر در سال تحصیلی که اکنون در آن قرار داریم رتبه دوم کتاب‌خوانی را در سطح استان خراسان کسب کرده است، اظهار کرد: باید در جهت ترویج کتاب‌خوانی در جامعه بیشتر تلاش کرد.

شهابیان با اشاره به اینکه این کتابخانه در مساحت 40 مترمربع با هزینه 8 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: اکنون در تمامی مدارس کتابخانه دایر است.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش کاشمر با اعلام اینکه شهرستان کاشمر دارای 180 مدرسه هست که در مدارس ابتدایی کتابخانه کلاسی و مقاطع متوسطه اول و دوم کتابخانه دایر است، افزود: تمامی تجهیزات مورد نیاز کتابخانه خانم پرنده که امروز افتتاح شد توسط فرزندان این مرحوم تأمین شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: