• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-16890-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

ورود کتاب به سبد زندگی مردم کاشمر

فرماندار کاشمر از ورود کتاب به سبد زندگی مردم این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد حسن فرهادی در مراسم افتتاح اولین کتابخانه خیر ساز آموزشگاهی که در دبیرستان حضرت زینب(س) کاشمر برگزار شد، با بیان اینکه آموزش و پرورش کاشمر جز اولین ادارت استان هست که چنین کتابخانه تمام خیر ساز را احداث کرده است، افزود: این اقدام را به عنوان یک کار فرهنگی باید ارج نهاد.

رئیس شورای آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به اینکه خانواده شهدا انسانهای شایسته‌ای هستند که در چنین کارهایی برای رضای خدا ورود می‌کنند، گفت:  به رغم اینکه شهید بالاترین مرتبه را در مکتب انسان دارد اما قلم دانشمندانی همانند شهید مطهری و شریعتی و بزرگان دین از خون شهید ارزش بالاتری دارد.

فرهادی با بیان اینکه دانشمندان سمبل آگاهی هستند، عنوان کرد: این افراد انسانهای وارسته‌ای را تربیت می‌کنند که نتیجه آن شخصی همانند شهید حججی می‌شود.

وی با اعلام اینکه جامعه‌ای که کتاب در آن ارزش داشته باشد موفق خواهد بود و با مشکلات کمتری دست و پنجه نرم می‌کند، بیان کرد: آموزش و پرورش کاشمر در دولت تدبیر و امید در همه زمینه‌ها خلاقانه در خدمت مردم است.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه آموزش و پرورش کاشمر در دولت تدبیر و امید به خوبی درخشیده است، افزود: آموزش و پرورش این شهر در مدرسه سازی و جذب خیرین کتابخانه ساز بسیار موفق بوده است.

فرهادی نخبه‌های یک کشور را نعمت آن کشور دانست و گفت:  دکتر شمس شریعت تربقان از دانشمندان بزرگ کشوری است که متولد کاشمر بود و مردم این شهر به چنین افرادی افتخار می‌کنند.

وی با بیان اینکه خرسندیم از اینکه نخبگانی تربیت کرده‌ایم که مردمی و متواضع بوده و همراه ملت خودشان هستند، به دستاوردهای دانش آموزان کاشمر در کنکور امسال اشاره کرد و افزود: رتبه‌های زیر دو هزار در کنکور سال 93 که سال اول دولت تدبیر و امید بوده 17 نفر بوده که در سال 94 این آمار به 27 نفر رسیده و در سال گذشته 45 نفر توانستند رتبه زیر دو هزار را کسب کنند.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه این آمار در کنکور امسال به 70 نفر رسیده‌اند، اظهار کرد: حکیم فردوسی که در 1400 سال قبل زبان فارسی را زنده کرد توانایی را در دانایی می‌دانست و امروز جوانان ما به خوبی این را فهمیده اند.

فرهادی با اعلام اینکه افراد اهل کتاب و دانش پیر نمی‌شوند، کتاب را مظهر دانایی در یک کشور دانست و افزود:  رفتارهای مطلوب بر اثر خواندن کتاب ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه همانگونه که در دنیا نتوانستند نقش معلم را حذف کنند کتاب را نیز نمی‌توانند حذف کنند، اظهار کرد: در کشورهایی که اهل کتاب زیاد داشته باشند داعش در آنها به وجود نمی‌آید.

فرماندار کاشمر با بیان اینکه در کشور عربستان چون علم محدود هست شاهد توسعه نیافتگی فکری در میان آنها هستیم، گفت: از طریق کتاب باید جامعه را توانمند کنیم.

وی با اعلام اینکه کاشمر جز شهرستانهای برتر استان در حوزه کتاب‌خوانی است، افزود: در سبد زندگی مردم کاشمر کتاب به خوبی ورود کرده است.

نواحی محروم نیازمند توجهات فرهنگی بیشتر

در ادامه جلسه مسئول کتاب و کتابخوانی آموزش و پرورش کاشمر هدف از افتتاح این کتابخانه در دبیرستان حضرت زینب(س) را به دلیل محروم بودن منطقه دانست و افزود: معتقدیم نباید مناطق شهر را قطب بندی کرد.

حسین افشاری با اشاره به اینکه نواحی محروم تر شهر نیازمند توجهات فرهنگی بیشتری هستند، گفت: از آموزش و پرورش، شهرداری و سایر سازمانها انتظار است که به این مناطق توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اعلام اینکه با همت یکی از خیرین امروز شاهد افتتاح این کتابخانه هستیم، اظهار کرد: کتابخانه مرحوم پرنده دارای هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف است.

مسئول کتاب و کتابخوانی آموزش و پرورش کاشمر با بیان اینکه مکان بسیار خوبی برای مطالعه دانش آموزان در این مدرسه فراهم شده است، افزود: امیدواریم دانش آموزان از تمامی کتاب ها استفاده کافی را ببرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: