• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 965-8991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

راه آهن گرگان بجنورد- مشهد با اعتبار دولتی ۵۰ سال دیگر هم اجرا نمی‌شود

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: راه آهن گرگان - بجنورد - مشهد با استفاده از اعتبارات دولتی ۵۰ تا ۱۰۰ سال آینده نیز اجرا نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، علی قربانی در نشست خبری با تاکید بر لزوم ثبات مدیریتی در استان، اظهار کرد: از فعالیت استاندار فعلی در منطقه حمایت می‌کنیم تا حداقل دو تا سه سال دیگر در استان حضور داشته باشد و بتواند برنامه های خود را اجرایی کند.

وی ادامه داد: یک سری تخلفات نیز از سوی مدیرعامل این طرح انجام شده بود که منجر به بازداشت وی شده است و این در حالی است که از اعتبارات دولتی و امکانات بیت المال در این پروژه هزینه نشده و فقط ۶۵۰ هکتار زمین که ۲۰۰ هکتار آن واگذار و ۴۵۰ هکتار نیز فریز شده بود منظور شده بود، بنابراین دولت در این طرح متضرر نشده است.

قربانی با اشاره به پروژه راه آهن گرگان، بجنورد، مشهد، یادآور شد: مقرر بود ۸۵ درصد از طریق فاینانس سرمایه گذار چینی و ۱۵ درصد نیز از سوی آستان قدس برای این پروژه لحاظ شود که تاکنون همه چیز بروی کاغذ بوده و عملا کسی پای کار نیامده  و این در حالیست که این پروژه با اعتبارات دولتی ۵۰ تا ۱۰۰ سال زمان می برد که اجرا شود.

وی در خصوص محور جنگل گلستان نیز اظهار کرد: تکمیل کامل این پروژه یک هزارمیلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و هم اکنون نیز ۵۰۰ میلیارد ریال به پیمانکاران بدهکار هستیم.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل محور بجنورد به جنگل گلستان در اولویت دولت قرار دارد، یادآور شد: با توجه به اینکه ۵۵ کیلومتر از این محور آماده است طی سفر وزیر راه به استان این پروژه افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: