• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-16990-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

افزایش 126 درصدی کشفیات مواد مخدر در کاشمر

فرمانده انتظامی کاشمر از افزایش 126 درصدی کشفیات مواد مخدر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سرهنگ ابوالقاسم باقری در نشست خود با خبرنگاران با بیان اینکه در 4 ماهه ابتدای امسال در مجموع کل سرقت‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش داشته است، گفت: در این مدت جرائم خشن مثل زورگیری، باج‌گیری، گروگان‌گیری، سرقت بانک و قتل مسلحانه در شهرستان نداشته‌ایم.

وی همچنین از افزایش 126 درصدی کشفیات مواد مخدر به نسبت مدت مشابه سال قبل خبر داد و اظهار کرد:  در تصادفات درون‌شهری 12 درصد و در حوزه برون‌شهری 23 درصد کاهش داشته‌ایم.

باقری با بیان اینکه در مجموع در حوزه تصادفات جرحی و خسارتی درون‌شهری و برون‌شهری 16 درصد کاهش داشته‌ایم، بیان کرد: متأسفانه در تصادفات فوتی با یک فقره افزایش به نسبت سال قبل 17 درصد افزایش داریم.

کاشمر شهر موتورسیکلت سواران

وی در ادامه از کاشمر به عنوان شهر موتورسیکلت سواران نام برد و افزود: اکنون بالغ‌بر 70 هزار دستگاه موتورسیکلت در کاشمر تردد دارند.

فرمانده انتظامی کاشمر با اشاره به اینکه در سه فقره تصادف منجر به فوت درون‌شهری که در 4 ماه ابتدای امسال اتفاق افتاد و در حوزه پلیس‌راه از 4 تصادف که سه مورد آن منجر به فوت شده بود در یک طرف همه تصادفات موتورسیکلت بوده است، عنوان کرد: بالاترین رقم کشته‌های تصادفات به موتورسیکلت‌سواران مرتبط است.

وی با اظهار تأسف از اینکه در اغلب این تصادفات رانندگان از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند که منجر به ضربه‌مغزی شده‌اند، بر استفاده از کلاه ایمنی توسط موتور سیکلت سواران تأکید کرد و افزود: در راستای فرهنگ‌سازی صرفاً توقیف موتورسیکلت انجام نمی‌دهیم بلکه با حضور در مجامع مختلف هشدارهای لازم داده می‌شود.

باقری با بیان اینکه عده‌ای فکر می‌کنند نیروی انتظامی با توقیف موتورسیکلت به فکر درآمدزایی هست درصورتی‌که این‌گونه نیست، بیان کرد: پارکینگ نگهداری موتورسیکلت شخصی بوده و ارتباطی با نیروی انتظامی ندارد.

سن اعتیاد در کاشمر 25 تا 30 سال

وی در ادامه با اشاره به اینکه 90 درصد کشفیات در حوزه مواد مخدر سنتی در شهرستان از نوع تریاک است، گفت: این نشان می‌دهد که استفاده از مواد مخدر سنتی در شهرستان به مواد مخدر صنعتی غالب است.

فرمانده انتظامی کاشمر با بیان اینکه معتادین در شهرستان کاشمر بیشتر از تریاک استفاده می‌کنند، به وضعیت مصرف ناس اشاره کرد و افزود: با تشکیل گشت‌های مشترک از مغازه‌ها بازدید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد مصرف ناس در بین دانش آموزان هستیم و نمی‌شود منکر این شد، اظهار کرد: بیشتر در حاشیه شهرها اتفاق می‌افتد.

وی سن اعتیاد در شهرستان را بین 25 تا 30 سال اعلام کرد و گفت:  باید در خصوص عوارض مصرف مواد مخدر هشدارهای لازم داده شود.

امنیت مولود اجتماعی 

فرمانده انتظامی کاشمر در ادامه با بیان اینکه بدون شک رکن رکین برای هرگونه توسعه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فقط در سایه تأمین امنیت است، افزود: بدون شک اگر امنیت نباشد نخواهیم توانست موفقیت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در راستای برقراری نظم و امنیت با تمام توان خود تلاش شبانه‌روزی می‌کند، گفت: بحمدالله امنیت جمهوری اسلامی ایران که به برکت خون شهدا، ایثارگری رزمندگان، وحدت، همدلی و وجود نیروهای مسلح به وجود آمده در دنیا مثال‌زدنی است.

باقری با اعلام اینکه در کشورهای منطقه چنین امنیتی نداریم، بیان کرد: در سایه چنین امنیتی می‌توان در راستای سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی تلاش کرد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم عرصه نظم و امنیت، امنیت را مولود اجتماعی دانست و گفت:  اینکه تنها از نیروی انتظامی این انتظار را داشته باشیم که امنیت صددرصدی را با وجود پیشرفت جرائم و تخلفات به خصوص در فضای سایبری به تنهایی برقرار کند خارج از توان نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی کاشمر با بیان اینکه در برقراری نظم و امنیت نیازمند کمک و همراهی تمامی سازمان‌ها، نهادها و مردم هستیم، اظهار کرد: به‌رغم اینکه بروز سرقت عوامل متعددی دارد که فقر، تورم و بیکاری از آن جمله هست اما در این راستا بسیاری از ادارات نقش دارند که اگر در این خصوص بی‌تفاوت باشند امنیت برقرار نمی‌شود.

علل بدحجابی در جامعه ریشه‌یابی و درمان شود

فرمانده انتظامی کاشمر همچنین با اشاره به اینکه در حوزه عفاف و حجاب 22 وزارتخانه و سازمان مسئولیت دارند، عنوان کرد: بدون شک نیروی انتظامی به‌تنهایی نمی‌تواند در این راستا موفق باشد.

وی با اعلام اینکه باید علل بدحجابی و یا بی‌حجابی در جامعه ریشه‌یابی و درمان شود، گفت:  تنها با اقدام فیزیکی نمی‌توان معضل بدحجابی را حل کرد.

باقری با بیان اینکه در راستای مشارکت دادن مردم جهت برقراری نظم و امنیت مرکز فوریت‌های پلیسی 110 را در شهرستان ایجاد کرده‌ایم، بیان کرد:  مردم آشنایی کامل با مأموریت‌های 110 داشته و اگر مشکلی وجود داشته باشد سریعاً به نیروی انتظامی اعلام می‌کنند.

وی مردم را بزرگ‌ترین سرمایه اجتماعی برای نیروی انتظامی دانست و افزود: در راستای خدمت‌رسانی به مردم از هیچ تلاشی نباید فروگذار بود بلکه باید اعتماد مردم را نسبت به نیروی انتظامی جلب کرد و در راستای ارتقاء این اعتماد تلاش کرد.

فرمانده انتظامی کاشمر با اشاره به اینکه اگر همکاری مردم نباشد پلیس در عملیات‌های خود به خوبی موفق نخواهد بود، گفت: مردم به خوبی احساس مسئولیت کرده و قانون‌مدار هستند.

اصحاب رسانه یاران صدیق نیروی انتظامی

وی در ادامه اصحاب رسانه را یاران صدیق و همیشگی نیروی انتظامی دانست و بیان کرد: مهم‌ترین پل ارتباطی نیروی انتظامی با مردم اصحاب رسانه هستند.

باقری با بیان اینکه خبرنگاران به‌خوبی می‌توانند با انتقال سریع اطلاعات به مردم هشدارهای پلیس که موجب ارتقاء امنیت می‌شود را به جامعه منتقل کنند، افزود: مطبوعات و رسانه‌ها به دلیل دسترسی آسان به اقشار مختلف مردم از اهمیت بسیار بالایی در اطلاع‌رسانی برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها در مشروعیت بخشیدن به اقتدار پلیس نقش بسیار مهمی دارند، گفت: زمانی پلیس می‌تواند در برقراری نظم و امنیت و کنترل جرائم در جامعه مؤثرتر عمل کند که ابزارهایی همچون رسانه به‌عنوان پشتیبان عملکرد خود داشته باشد.

فرمانده انتظامی کاشمر با اعلام اینکه بدون شک پشتیبانی رسانه‌ها از نحوه کارکرد پلیس خواهد توانست به نوع اقدامات این نیرو در جامعه مشروعیت و محبوبیت ببخشد و بیشتر از قبل اعتماد مردم به پلیس را افزایش دهد.

وی سرمایه پلیس را اعتماد مردم دانست که رسانه‌ها می‌توانند در این خصوص نقش بسزایی داشته باشند، از زحمات رسانه‌های شهرستان کاشمر که در جهت اطلاع‌رسانی به‌موقع به مردم تلاش دارند تقدیر کرد.

باقری با بیان اینکه از خبرنگاران در انعکاس اخبار پلیس و هشدارهای انتظامی در جهت اطلاع‌رسانی و آموزش همگانی انتظار بیشتری داریم، از خبرنگاران خواست از زدن تیترهای تنش‌زا جدأ خودداری کرده و برای ایجاد امنیت بیشتر در سطح جامعه تلاش کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه قبل از برخورد با افراد متخلف با مقامات قضایی هماهنگی به عمل می‌آید، افزود: متأسفانه برخی افراد در فضای مجازی می‌خواهند عملکرد پلیس را زیر سؤال ببرند.

فرمانده انتظامی کاشمر با بیان اینکه اگر خبرنگاران نقاط ضعف ما را اطلاع ندهند در برطرف کردن آن‌ها موفق نخواهیم بود، عنوان کرد: تیترها نباید به‌گونه‌ای باشد که موجب ناامنی و جو روانی در بین مردم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: