• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-10484-5
  • خبرنگار : 15235
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 خراسان:

روند خرید تضمینی گندم همچنان ادامه خواهد داشت

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 خراسان گفت: روند خرید تضمینی گندم در استان همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، حمیدرضا نوری در نشست خبری تشریح برنامه‌های این شرکت سخن می‌‎گفت، ضمن تبریک و تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار، خاطرنشان کرد: امروزه یکی از مسائل مربوط به دنیای اقتصاد مسائل مربوط به معیشت مردم است که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و مردم علاقه دارند اطلاعات اقتصادی‌ای را بشنوند که در آن امید و توسعه اقتصادی از نظر سبد غذایی و... مطرح باشد. 

وی عنوان کرد: از وظایف اصلی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 تامین، خرید، ذخیره سازی و توزیع کالاهای اساسی و استراتژیک است اما وظیفه اصلی آن خرید تضمینی گندم در سطح منطقه و استان است. مهم‌ترین کار ما خرید ماحصل تلاش کشاورزان عزیز بعد از حدود 9 ماه کار و تلاش و پشت سر گذاشتن دوران کاشت، داشت و برداشت محصول گندم است زیرا پس از این دوره به مرحله‌ای می رسند که محصول برداشت می‌شود و در واقع مسیر جدیدی از عرصه تولید شروع خواهد شد که آن خرید تضمینی گندم است. 

نوری ادامه داد: قیمت خرید تضمینی گندم امسال بر اساس تعیین شورای محترم اقتصاد و تایید وزیر محترم جهاد کشاورزی 1300 تومان اعلام شد و تقریبا از 26 اردیبهشت ماه فصل خرید تضمینی گندم آغاز شد و تا امروز ادامه داشته و همچنان با توجه به فعال بودن برخی از مراکز خرید ما تداوم دارد. همچنین قیمت خرید تضمینی کلزا امسال 2783 تومان اعلام شد که بر اساس جدول زمانی خودش  از مزارع کشت شده در سطح استان خرید تضمینی آن آغاز شد. 

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 یادآور شد: در مورد گندم با توجه به بازدید از مراکز خرید و تامین اقدامات لازم برای ذخیره سازی این خرید جدید توسط سیلوها، انبارها و مراکز خرید توسط مراکز دولتی و مباشر بالغ بر 386 هزار تن خرید گندم مازاد بر نیاز مصرف کشاورزان انجام شد که تا این لحظه مراکز خرید ما در شرایطی که در سال گذشته 62مرکز بوده، به 86 مرکز خرید افزایش پیدا کرد.

نوری اضافه کرد: هم اکنون تعداد مراکز فعال در وضعیت موجود به 52 مرکز کاهش پیدا کرده که دلیل عمده آن شهرستان‌های مناطق جنوبی و گرمسیر ما است که فصل خریدشان تمام شده و یا رو به اتمام است در نتیجه تعداد مراکز در این شهرستان‌ها یا تعطیل شده و یا روبه کاهش گذاشته شده است و در این مناطق به تدریج مساله جابه جایی گندم را داریم که براساس اولویت بندی سیلوهای دولتی  ومراکز نگهداری انبارهای مکانیزه برنامه حمل داخل استان را انجام می‌دهیم و همچینین با توجه به وضعیت خرید امسال که نسبت به سال گذشته کاهش داشته، تلاش کردیم که نیاز گندم را در سایر استان‌های کشور باتوجه به سایر نیازهای استان تامین کنیم. و این تامین به نحوی برنامه ریزی شده که از استان‌های کردستان، زنجان، قزوین و خوزستان گندم مورد نیاز را با توجه به شرایط کمی و کیفی منطقه وارد کنیم. 

وی خاطر نشان کرد: نسبت به سال قبل 30 درصد کاهش خرید را در پیش داشتیم که امیدوار هستیم میزان مانده گندمی که از سال قبل مورد خرید قرار گرفته پوشش داده شود و اکنون ذخیره‌سازی ما در منطقه 5 وضعیت مناسبی دارد و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد چون هنوز فصل خرید ادامه دارد. 

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 تصریح کرد: خرید ما از تولید منشا می‌گیرد و به دلیل سرمازدگی پاییز سال گذشته و همچنین خشکسالی فصل بهار امسال که میزان بارندگی لازم و موثر را در مزارع گندم به همراه نداشت باعث شد مقداری از سطح تولید ما کاهش پیدا کند به همین ترتیب روی خرید ما اثر گذاشته است. با این حال در شرایط کلی به دنبال این هستیم که بتوانیم با توجه به میزان مانده از سال قبل خرید امسال و برنامه خریدی که در پیش داریم میزان گندم مورد نیاز استان و منطقه 5 و کشور را به راحتی تامین کنیم که قطعا تاکنون این اتفاق افتاده و خوشبختانه جزو مناطقی هستیم که برنامه‌ریزی مناسب را در جهت تامین پیش رو داریم و در بحث کلزا هم با توجه به این که در شهرستان‌های خاصی از استان محصول کشت شده و به سطح  تولید رسیده امسال بالغ بر 4688 هزار تن محصول خریداری شده است.

نوری اضافه کرد: کلزا با قیمت خرید تضمینی کیلویی 2783 تومان معامله شد که پس از خرید و ذخیره‌سازی با قرارداد منعقد شده شرکت روغن کشی، کلزای تحقیقی به کارخانجات جهت روغنی کشی ارسال شده که این یکی از وظایف کلی بوده که همواره به عهده شرکت غله بوده است.  یکی از مسائل ما بحث تامین کالاهای اساسی است از جمله تامین برنج و شکر و ما در طول سال برنامه‌های متعددی را پیش رو داریم که با توجه به این ایام خاص در طول سال مانند ایام ماه مبارک، ایام ماه صفر و حتی بحث تنظیم بازار شب عید را به عهده داریم و توانستیم تاثیر عمده‌ای را بر مصرف کنندگان اصلی خود بگذاریم.

وی گفت: در سال گذشته در طرح محرم و صفر سال 95 و در خصوص تنظیم بازار عید نوروز و طرح ضیافت ماه مبارک رمضان موفق شدیم به طور متوسط کیلویی 800 تومان قیمت برنج را کاهش دهیم و ثابت نگه داریم ضمن این که میزان برنج موجود در سطح شهر مشهد و شهرستان‌های استان به حدی بود که نیاز اساسی را برای مصرف کنندگان ما تامین می‌کرد و جای هیچ‌گونه نگرانی نبود وهمچنین درباره شکر هم با توجه به جایگاه خاصی که این محصول در تولید کشور دارد ما امسال با توجه به وضعیت تسویه کارخانجات شکر استان و همچنین نیاز مصرف داخلی همین کار را مانند برنج از طریق توزیع شبکه‌های تعاونی مصرف کارمندی، کارگری و تعاون مسکن سطح شهرستان‌ها انجام دادیم که این مساله باعث شد، میزان توزیع به حدی باشد که بازار شهر مشهد را به تعادل برسانیم. 

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 افزود: میزان شکر توزیعی  از فروردین ماه تا پایان تیر ماه امسال 21 هزار و 402 تن بوده که این میزان شکر توزیعی با قیمت کیلویی 2520 تومان که قیمت بسیار خوبی است و نسبت به وضعیتی که در سال گذشته برای شکر پیش آمد و قیمت شکرافزایش ناگهانی داشت، رقم قابل توجهی به شمار می‌رود.

نوری بیان کرد: با همین میزان توسعه خرید برنج را داشته‌ایم و برنج توزیعی ما از فروردین تا پایان تیر ماه امسال بالغ بر 4862 تن بود که بنا بر نیاز ماه ضیافت الهی و سبد کالای شبد عید و طرح تنظیم بازار توزیع شده است.

وی گفت: شکری که در استان وجود دارد توسط کارخانه جات استان تصفیه شده یعنی شکر خام به ما تحویل داده می‌شود که تقریبا نزدیک به 30 درصد آن ماحصل تولیدات چغندر قند استان است و 70 درصد از آن ماحصل شکر خامی است که به کارخانه‌جات قند تحویل داده شده و مورد تصفیه قرار می‌گیرد.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 مطرح کرد: رقم گندمی که وارد سیلوها می‌شود متفاوت است و چندین رقمی است که در مزارع استان مورد کشت قرار می‌گیرد و هر رقم گندم تابع شرایط خاص پی اچ آب، خاک، دما، شوری خاک و مسائل این شکلی است. پس در نتیجه ارقام مختلفی در مزارع گندم تولید می‌شود که همان ارقام مورد خرید تضمینی قرار می‌گیرد که این‌ها بعد از اینکه به مراکز خرید آورده می‌شود کارشناسان فنی ما آن‌ها را مورد نظارت فنی قرار می‌دهند. 

نوری اضافه کرد: از نظر درصد میزان پخت مفید، پخت غیر مفید و... در آنها و به صورت راندمانی از عمده محصولاتی که وارد مرکز می‌شوند نمونه‌گیری می‌شود برای بررسی وضعیت کیفتشان که فاکتورهایی مثل گلوتن، پروتئین و رطوبت مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد تا وضعیت خاصیت دهی نانوایی این گندم مورد شناسایی قرار گیرد. هرچند که هر گندمی که امسال خریداری شود حداقل بالغ بر 3 ماه باید خواب داشته باشد تا آماده خاصیت نان دهی شود یعنی بلافاصله گندمی که از مزارع خارج می‌شود امکان ارسال برای کارخانه‌جات آرد و تولید آرد را ندارد.

وی با اشاره به پرداختی پول گندم عنوان کرد: با توجه به میزان حجم خریدی که تا امروز نزدیک به 386 هزار تن انجام شده و رقمی معادل 2500 میلیارد تومان پول پرداختی آن است. معادل 50 درصد کل مبلغ گندم تحویلی توسط دولت به حساب کشاورزان واریز شده و تا الان  یعنی 24 تیرماه همه کشاورزان که گندمشان را تحویل دادند و ثبت سامانه شده معادل 50 درصد مبلغشان را دریافت کردند.

 مدیر کنترل کیفیت شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در ادامه این نشست عنوان کرد: بحث کیفیت آرد و کیفیت نان به عوامل متعددی بستگی دارد که از گندم شروع می‌شود که در خود گندم هم یکسری شاخص‌های عملکردی و یکسری شاخص‌های کیفی داریم که بعد از این شاخص‌ها به بحث تکنولوژی آسیابانی و کیفیت آرد حاصله می‌رسیم.

حامد انوری اضافه کرد: مرحله بعد که خیلی مهم است مهارت های نانوایی و مهارت های تولید به شمار می‌رود و مرحله آخر مصرف کننده است. یعنی هر 4 مرحله‌ای که در این فرایند و چرخه وجود دارد به نوعی در کیفیت و ضایعات نان موثر هستند.

وی با اشاره به گندمی که در کشور و به طبع در استان وجود دارد، بیان کرد: این گندمی است با معدل کیفی متوسط به بالا و خوش بختانه بیش از نیمی از موجودی گندم ما مربوط به سال گذشته است. بعضی از پارامترهای گندم در سال‌هایی که هوا گرم تر است بهبود پیدا می‌کند مانند درصد پروتئین و درصد گلوتن که شاید در عملکرد تاثیر منفی داشته اما بالعکس روی کیفیت تاثیری مثبت داشته است. 

مدیر کنترل کیفیت شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ادامه داد: در این فرایند هر کسی می‌خواهد تقصیر را گردن مرحله قبلش بیندازد، شما می‌گویید مردم می‌گویند آرد خراب است سوال من این است مگر مردم آرد را آزمایش کرده‌اند؟ براساس اظهار نانوا می‌گویند. نانوا خودش تلاش نمی‌کند. الان متاسفانه بحث کارگرهای ماهر را دیگر نداریم بنابر دلایل متعدد بر هزینه‌های نانوایی که افزایش پیدا کرده، دستمزد‌ها شاید به آن اندازه که لازم و شایسته است افزایش پیدا نمی‌کند و کارگرها تخصصی نیستند.

انوری گفت: در سنوات گذشته شخصی 20 سال در یک نانوایی کار می‌کرد اما در حال حاضر متوسط کار بسیاری از نانوایان را بگیریم شاید 4 سال باشد و پس از آن از چرخه تولید نان خارج می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: