• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-17090-5
  • خبرنگار : 15102
  • منبع خبر : ----

پارلمان مشورتی بانوان در خواف دایر شد

با حضور سیدجواد حسینی معاون سیاسی، زهرا فرشته حسین زاده سلجوقی مدیر دفتر امور بانوان و خانواده و احمد قربانی مدیرکل سیاسی،  و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی، مسئولان محلی و جمعی از بانوان خواف، پارلمان مشورتی بانوان، در خواف دایر شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدجواد حسینی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در نشست شورای اداری خواف که عصر امروز  22 مردادماه تشکیل شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: جمهوری اسلامی حکومتی مشارکت پذیر است و جزو کشورهایی است که فراوانی انتخابات و  مشارکت مردم را دارد.

حسینی افزود: مشارکت واقعی زمانی بروز می کند که مردم در تصمیم سازی، اجرا و بهره برداری سهیم باشند.

وی گفت: برای مشارکت مردم در توسعه پایدار نیازمند طراحی ساختار و نظام مند سازی آن هستیم.

حسینی اعلام کرد: حدود 40 میلیون زن در ایران داریم که سه میلیون آنها در خراسان رضوی هستند.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی اعلام کرد نگاه دولت برای توسعه مشارکت بانوان بر توانمند سازی و فرصت آفرینی برای آنهاست.

وی با اعلام اینکه تشکیل پارلمان بانوان از شهر خواف آغاز شد ابراز امیدواری کرد تا آخر شهریور این پارلمان در 28 شهرستان استان خراسان رضوی و پس از آن در 400 شهر دارای فرمانداری کشور فعال شود.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: پارلمان مشورتی بانوان خواف 45 عضو دارد که سه نفر آنها به عضویت پارلمان استان در خواهند آمد.

حسینی تعداد اعضای پارلمان های شهرستان های استان را 1200 نفر برشمرد و گفت: از این تعداد 109 نفر به نمایندگی از همه شهرستان ها عضو پارلمان بانوان خراسان رضوی خواهندشد.

وی خاطرنشان کرد: قرار است تمام مناطق بالای 200 خانوار جمعیت دارای پارلمان بانوان شوند تا فکر و دل و دست بانوان به توسعه کشور پیوند بخورد.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی همچنین از تشکیل خانه تشکل های غیردولتی خراسان رضوی و افزایش محور فعالیت تشکل های غیردولتی از 5 محور به 21 محور در آینده ای نزدیک خبر داد.

حسینی در پایان اعلام کرد در دولت دوازدهم 30 درصد مدیریت های کلیدی جامعه به زنان واگذار خواهد شد و دولت آتی مدیریت ها را بدون در نظر گرفتن مسایل جغرافیایی، جنسیتی، سنی و مذهبی به افراد شایسته خواهد سپرد.

محمدرضا پهلوان نژاد فرماندار خواف هم در این آیین به روندهای توسعه زیرساخت و عمرانی منطقه اشاره کرد و گفت: 28 طرح مشاغل خانگی با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ویژه بانوان در خواف اجرایی شد.

خواف با 140 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری جنوب شرقی مشهد در خراسان رضوی واقع است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: