• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-2384-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

استاندار خبر داد

بودجه نقدینگی استان در انتظار توافق با بانک‌ها

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: بودجه نقدینگی استان در قالب کمک های فنی اعتباری مشخص شده که امیدواریم با بانک ها بتوانیم به توافقی مشخص برسیم. به بانک ها اعلام شده که اگر هر بانکی بتواند با مشارکتی ما داریم، تسهیلات بیشتری در این حوزه ارایه دهد، ما از آن استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان علیرضا رشیدیان شب گذشته، 3 شهریور ماه، در حاشیه بازدید از نمایشگاه بانک، بورس، بیمه و فرصت های سرمایه گذاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال سال دومی است که این نمایشگاه برگزار می شود که بنا بوده در قالب آن ظرفیتی برای سرمیاه گذاری ایجاد شود. در واقع سیاست کلی است که صنعت و تولید را از وابستگی صرف به بانک ها جدا کنیم. از طرف دیگر کاهش نرخ سود تسهیلات بانک ها نیز موجب نشود که سرمایه ها وارد وادی خرید و فروش ارز و سکه برود بلکه وارد حوزه تولید شود تا بتواند اشتغال ایجاد کند.

وی ادامه داد: این تولید و اشتغال باید به گونه ای باشد که هم برای تولیدکننده، هم برای سرمایه گذار و هم برای فرد شاغل سود منطقی داشته باشد. در واقع تلاش ما این است که این امر را در یک چارچوب قانونی روشن مدیریت کنیم که مسایلی مانند راه اندازی برخی شرکت هایی که در سال های گذشته در استان ایجاد شد، مجددا ایجاد نشود و با سازمان هایی که در چارچوب قانون فعالیت نمی کنند، مواجه نشویم.

رشیدیان در خصوص بودجه نقدینگی استان در قالب کمک های فنی اعتباری گفت: بودجه نقدینگی استان در قالب کمک های فنی اعتباری مشخص شده که امیدواریم با بانک ها بتوانیم به توافقی مشخص برسیم. به بانک ها اعلام شده که اگر هر بانکی بتواند با مشارکتی ما داریم، تسهیلات بیشتری در این حوزه ارایه دهد، ما از آن استفاده خواهیم کرد. چون یک رقم مشخص برای این اعتبارات وجود دارد که بانک ها می توانند در این حوزه رقابت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: