• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1587-5
  • خبرنگار : 15074
  • منبع خبر : ----

روی صحنه تئاتر مشهد چه خبر است؟

این شب‌ها 9 نمایش در مشهد به روی صحنه می‌روند. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، «شنا در آتش» نام نمایشی است که هر شب ساعت 20 در سالن اصلی تئاترشهر واقع در بوستان ملت به روی صحنه می‌رود، این نمایش که کاری از گروه تئاتر «مردم» است را رضا صابری به رشته تحریر درآورده است و خود نیز آن را کارگردانی می‌کند.

در نمایش «شنا در آتش»، عبدالله برجسته، محمدرضا صولتی، سحر رضوانی، علیرضا ضیاچمنی، نازنین تفضلی، ستایش رجایی‌نیا، زهره مرادی، کریم جشنی، رضا عرفانی، مصطفی نظریان، مهرداد رجبی خامسی، امیرحسین رحیمی، علی مشهدی و علیرضا سوزنچی به ایفای نقش می‌پردازند و نینا گودرزی، سیدمسیح آل داود، سینا کلبادی‌نژاد، محمد قراول، مروارید مدالیان، یاسمین محمودی، فرنوش کامران‌فر، نیلوفر نادعلی‌زاده، میترا نیرومند، فرناز بمانی، اندیشه طوفانی، سعید زهدی، آرمین حسنی‌زاده و معین رواقی نیز هم‌سرایان این نمایش هستند. 

همچنین نمایش «اعترافاتی درباره زنان» نیز هر شب ساعت 19 در سالن بهار تئاترشهر واقع در بوستان ملت به روی صحنه می‌رود، این نمایش که کاری مشترک از گروه تئاتر «پل» و موسسه هنری «سیمیا فیلم» است را محمد امیریار احمدی به رشته تحریر درآورده است و مسعود زرگران و مصطفی نصیری آن را کارگردانی می‌کنند.

در نمایش «اعترافاتی درباره زنان»، صادق کابلی، شیرین محمودی، فریبا عابدین‌زاده، دلارام امینی‌مقدم و آتنا مصلح به ایفای نقش می‌پردازند و علیرضا بابارضا، سپینود اسدزاده تبریزی، محبوبه سلطانی، بهار کلاهی، محسن عامل، آیدا باقری، پویا غازی، آریا سبزواری و ... سایر عوامل این نمایش هستند.

نمایشی که در پردیس تئاتر مستقل واقع در نبش خیابان وکیل‌آباد 48 به روی صحنه رفته است و هرشب ساعت 20 اجرا می‌شود نیز «اتاق ورونیکا» نام دارد، این نمایش را آیرا لوین به رشته تحریر درآورده و آرش ترقی آن را تهیه کرده است، حسین اکبرپور نیز آن را کارگردانی می‌کند. 

در نمایش «اتاق ورونیکا»، ندا محمدی، منیره آلاداغی، بهراد عرفانیان، کیانا حسینی و محمد جهانپا به ایفای نقش می‌پردازند و منا بارانی، سمیه ارقبایی، ساناز شاملو، شهریار برزگر، مریم نعیمی، اردلان آزرمی، مائده تجعفری، مرجانه حسین‌زاده، پویا غازی و ... سایر عوامل این نمایش هستند.

نمایش «اتاق 1216» نیز هر شب ساعت 20 در سالن اشراق حوزه هنری واقع در حدفاصل خیابان هاشمیه 20 و 22 به روی صحنه می‌رود، این نمایش که کاری از گروه تئاتر «عطش پاسارگاد» است را کیوان صباغ به رشته تحریر درآورده‌‌ است و خود نیز آن را کارگردانی می‌کند. 

در نمایش «اتاق 1216»، سعید صادقی، تارخ اردشیری و زینب مشعلدار آستانه به ایفای نقش می‌پردازند و مهدی حسنی، محمدرضا تربتی، نسرین ذبیحی، مهزیار معینی، پونه کیانتاج و ... نیز سایر عوامل این نمایش هستند.

نمایش «شایعات» هم این روزها ساعت 18 در سالن نمایش شمایل واقع در حدفاصل خیابان سناباد 45 و 47 به روی صحنه می‌رود. این نمایش را محمد عبادی با اقتباسی از نمایشنامه‌ای به همین نام از نیل سایمون به رشته تحریر درآورده و سپهر پارسا آن را تهیه کرده است، علی ایزدپناه نیز آن را کارگردانی می‌کند.

در نمایش «شایعات» مصطفی نظریان، امیرحسین رضازاده، مهسا اکبرپور، عاطفه پوربهرام، تارخ اردشیری، نیلوفر کاظمی، محمد واحدی و محیا قلی‌نیا به ایفای نقش می‌پردازند.

«کلزا» نیز نام نمایشی است که هر شب ساعت 20 در تماشاخانه خورشید واقع در حدفاصل چهارراه دانش‌آموز و خیابان معلم ٢٨ به روی صحنه می‌رود، این نمایش که کاری از گروه تئاتر «گیاه» است را علی احمدی به رشته تحریر درآورده و سپهر پارسا آن را تهیه کرده‌‌ است، مهيار غازي و علي احمدي نیز آن راکارگردانی می‌کنند. 

در نمایش «کلزا»، حميد سالاري، اميرحسين رضازاده، مبين عطاري و صبا وحدتي به ایفای نقش می‌پردازند و كوروش خليلی‌پور، مهسا غفوريان، مصطفي محمدزاده، مهشيد غفوريان، مهرشاد غازي، فاطمه عيدي‌زاده، ارغوان وحدتي، صابر سيني‌چي، محمدجواد عبدی، مهران مودي و ... نیز سایر عوامل این نمایش هستند.

«سکوت پشت دیوار تنهایی» هم عنوان نمایشی است که هر شب ساعت 20.30 در سالن نمایش فرهنگسرای فناوری و رسانه واقع در بلوار هفت تیر به روی صحنه می‌رود، این نمایش را احسان روحی به رشته تحریر درآورده‌‌ است و محمد اخروی آن را کارگردانی می‌کند. 

در نمایش «سکوت پشت دیوار تنهایی» محمود فلاحی، ابوالفضل نداف، پوریا علیدادی، امید وحدت‌پور و الهه نادری‌نژاد به ایفای نقش می‌پردازند و هادی شیبانی، سعید صادقی، حسین جوادزاده، مرتضی روحی، عاطفه فاضلی، پیام کاویان، امیرحسین رحمانی، مهسا طلوعی، شهاب محمدی و ... نیز سایر عوامل این نمایش هستند.

نمایش کافه‌ای «من مرتضی تنها هستم، یک روایت شیرین از فوجی یامای تلخ» نیز هر شب ساعت 20 در کافه گلشن واقع در نبش خیابان فرهنگ 28 اجرا می‌شود، این نمایش را بهزاد آقاجانی به رشته تحریر درآورده است و مهران سلیمانی پاک آن را بازیگری و کارگردانی می‌کند.

حامد امان‌پور قرایی، سحر رضوانى، دلارام حسنی، منصور جهانبخش، سروش حیدری، سمانه صابری، مرجانه حسین‌زاده و ... نیز سایر عوامل نمایش «من مرتضی تنها هستم، یک روایت شیرین از فوجی یامای تلخ» هستند.

نمایش کمدی «عتیقه‌ها» نیز این شب‌ها ساعت 20 در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های جام جم واقع در ابتدای جاده شاندیز رو‌به‌روی نمایندگی سایپا اجرا می‌شود، این نمایش را که هادی حوری به رشته تحریر درآورده، سوران قادری تهیه‌ کرده است و کارگردانی می‌کند.

در نمایش «عتیقه‌ها» که کاری از موسسه فرهنگی هنری «همایشگران» است، پژمان علی‌پور، رضا علمدار، ساکار قادری، مهدی رحیمی، مهین بوجار و هانیه رحمتی به ایفای نقش می‌پردازند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: