• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-2588-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

با تغییراتی که در اداره کل ورزش و جوانان صورت گرفت، ثابت شد

حوزه جوانان، همچنان حیاط خلوت است

همزمان با آغاز هفته دولت، دو جابجایی در مناصب بالایی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی صورت گرفت. جابجایی‌هایی که نشان داد همچنان حوزه جوانان در استان خراسان رضوی به مثابه یک حیاط خلوت است. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، پس از رای اعتماد قاطع نمایندگان مجلس به سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید حالا شاهد برخی تغییرات در ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها هستیم. در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز همزمان با آغاز هفته دولت شاهد تغییرات و جابجایی‌هایی بودیم. 

کوروش صبوریان به عنوان مدیرکل فعلی اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی در نخستین گام جعفر قدیری، معاون جوانان و امور فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی را برکنار کرد و به جای وی، مجید پوررضایی که در رزومه‌اش ریاست اداره ورزش و جوانان مشهد را دارد، به این سمت منصوب کرد.

در اینکه در دوران حضور قدیری در این سمت اقدام قابل دفاع و مثبتی در حوزه جوانان صورت نگرفت شکی نیست اما آیا واقعا پوررضایی گزینه‌ای اصلح برای این صندلی بود؟ فراموش نکنیم که وزیر ورزش و جوانان در نطق خود در مجلس شورای اسلامی بارها و بارها بر اهمیت مباحث مربوط به جوانان تاکید کرد اما آیا واقعا پوررضایی گزینه‌ای است که بتواند در قد و قامت معاونی موفق در این حوزه عمل کند؟

بد نیست به گذشته نگاهی بیاندازیم و عملکرد پوررضایی در حوزه جوانان را وقتی رییس اداره ورزش و جوانان مشهد بود به یاد آوریم. پوررضایی در دوران حضور در مسند کار که اتفاقا کوتاه هم نبود چه کار برجسته و خاصی برای جوانان مشهدی کرد که حالا مدیرکل فعلی ترتیبی اتخاذ کرده که این الطاف به کل جامعه جوانان خراسانی تابانده‌شود!

دکتر روحانی در صحبت‌های خود تاکید کرده‌بود که موضوعات اشتغال، منزلت اجتماعی، مسائل فرهنگی‌اجتماعی و ازدواج و مسکن، مهمترین و حساس‌ترین مشکلات مربوط به حوزه جوانان هستند که بایستی دست‌اندرکاران حوزه جوانان به جد به دنبال کاستن از این فشار و مشکلات باشند اما سوال اینجاست که آیا صرفا با برگزاری چند جشنواره زوج خوشبخت و کارگاه دانش‌افزایی کار با فضای مجازی در خراسان رضوی و کلانشهر مشهد می‌توان امیدی به حل مشکلات این قشر آینده‌ساز داشت؟

سرنوشت سمن‌ها در مشهد به کجا رسید که حالا قرار است سمن‌های خراسان به آن نقطه فرستاده شوند؟ خانه جوانان را چند درصد از جوانان مشهدی شناختند؟ آیا خبری جز افتتاح آن به گوش رسید؟ جز یک سری سمن خاص چرا نباید فضا برای فعالیت و آغاز به کار سمن‌های مختلف فراهم شود؟ 

هنر بزرگ مدیریتی این است که هر تهدیدی را با استفاده از داشته‌ها تبدیل به فرصت کنیم. فراگیر نبودن رویکرد جوان‌باوری و جوان‌گرایی در جامعه، شکل‌گیری نوعی بحران هویت، انفعال و نارضایتی در میان بخشی از نسل جوان کشور و ... از جمله تهدیدهایی است که اگر به خوبی کنترل نشود تبدیل به اتفاقات ناگوارتری مثل گسترش فضای بی‌اعتمادی، افزایش آسیب‌های اجتماعی و ... می‌شود. انتصاب فردی با کارنامه نه چندان روشن در این سمت آیا به منزله بی‌توجهی به تهدیدهایی نیست که وزیر ورزش و جوانان در برنامه خود به آنها اشاره کرده‌است؟

البته نباید فراموش کرد که همزمان با این انتصاب عجیب، انتصابی دیگر نیز که به نظر حساب‌شده‌تر می‌رسد هم در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی صورت گرفت و محمدرضا خوش‌باطن جای خود را به سروش پورآزاد در روابط عمومی این اداره داد. در دوران سرپرستی حدودا هشت ماهه خوش‌باطن در روابط‌عمومی اداره کل شاهد رخوت و سستی بزرگی در این بخش بودیم، نه خبری از برگزاری نشست‌ بود و نه اطلاع‌رسانی خوبی صورت می‌گرفت اما حالا به نظر می‌رسد که روابط‌‎عمومی اداره قرار است با نیرویی جوان که سابقه ریاست ورزش و جوانان درگز و قوچان را هم داشته و پله‌پله پیشرفت کرده‌است، روزهای بهتری را تجربه کند.

انتصاب پورآزاد را شاید بتوان در راستای جوانگرایی و اعتماد به جوانان قلمداد کرد که نیاز امروز ادارات در کشور ماست. احداث نخستین پیست اتومبیل‌رانی و موتورسواری و احداث نخستین چمن مصنوعی شهرستان درگز، حمایت از ورزش بانوان در قوچان و تشکیل و اعزام نخستین تیم کبدی بانوان قوچان به مسابقات کشوری که در نهایت با پیروزی در تمامی مسابقات خود به لیگ برتر راه یافت، افتتاح استادیوم پنج هزار نفره قوچان و ... جزئی از فعالیت‌های پورآزاد در سمت‌های قبلی بوده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: