• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2987-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

مدیرفرهنگسرای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی:

امیدواریم موسیقی اصیل، در مشهد از حصار و محدودیت بیرون بیاید

مدیر فرهنگسرای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: امید دارم موسیقی اصیل، در مشهد از حصار و محدودیت آزاد شود و ما بتوانیم آن موسیقی که در شان این شهر است را بدون حاشیه ارائه دهیم.

کمال‌الدین غراب در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در حاشیه اختتامیه پنجمین جشنواره دو سالانه ارغنون هنر، اظهار کرد: این پنجمین جشنواره ارغنون هنر است که در فرهنگسرای جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود و ما زمانی که احساس کردیم هنرجویان ما آمادگی لازم را دارند و همچنین می‌تواند خروجی خوبی را از آن‌ها قلمداد کرد این جشنواره را برگزار می‌کردیم.

وی ادامه داد: ما به برگزاری این جشنواره سرعت بخشیدیم و به صورت دوسالانه برگزار کردیم تا هنرجویان با رقابت و انگیزه بیشتری در این جشنواره شرکت کنند.

مدیر فرهنگسرای جهاددانشگاهی خراسان رضوی در خصوص چرایی انتخاب این عنوان با اشاره به بیتی از حافظ ارغنون ساز فلک رهزن اهل هنر است/ چون از این غصه ننالیم چرا نخروشیم، عنوان کرد: ارغنون در واژه‌های امروزی به معنای ارگ است و این سمفونی که در عالم هستی به صدا در می‌‌آید اهل هنر را جذب خود می‌کند.

غراب درخصوص هدف خود از برگزاری این جشنواره تصریح کرد: هدف ما از برگزاری این جشنواره ایجاد اشتیاق در هنرجویان بود تا بدانند که هنر آن‌ها دیده می‌شود همچنین در این دوره هنرجویان بسیاری ثبت‌نام کردند و در دو گروه هنر تجسمی و موسیقی هنر خود را به نمایش گذاشتند.

وی در خصوص توصیه‌های خود به جوانانی که می‌خواهند وارد عرصه هنر شوند، خاطر نشان کرد: توصیه بنده این است که باید با روش‌های علمی وارد عرصه هنر شد و هنرجویانی که می‌خواهند وارد عرصه هنر شوند باید با برنامه پیش بروند تا دچار سرخوردگی نشوند من به چیزی مانند نبوغ اعتقاد ندارم نبوغ یعنی پشتکار و پشتکار است که این افراد را به درجات عالی رسانده البته به غیر استثناهای خلقت مانند ابوعلی سینا و غیره که انگشت‌شمار هستند.

مدیر فرهنگسرای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در خصوص برنامه‌های آتی خود مطرح کرد: در آینده ارغنون هنر به صورت دوسالانه برگزار خواهد شد و همچنین به مناسبت‌های مختلف برنامه‌های را در دستور کار خود قرار خواهیم داد و در بزرگداشت‌های ویژه‌ای از برخی استادان فرهنگسرا و مشهد تجلیل خواهیم کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: