• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-3285-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

/«تدبیر و امید» در خراسان رضوی/

فیاضی: مدیریت دولت در خراسان رضوی مدیریت موفقی است

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: تغییرات محدود در استان خراسان رضوی ضروری است اما در مجموع مدیریت استان، مدیریتی موفق است.

سید جلال فیاضی در گفت و گو با ایسنا-منطقه خراسان، با بیان اینکه مدیریت عالی دولت در استان خراسان رضوی عملکرد خوبی داشته و آقای رشیدیان از استانداران موفق در کشور و استان خراسان هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه آقای رشیدیان قبل از این هم سابقه مدیریتی در استان داشتند، تغییر مدیریت عالی استان ضرورت چندانی ندارد، به این دلیل که مقدار زیادی از وقت مدیران آینده به بررسی وضعیت موجود و ارزیابی اوضاع خواهد گذشت در حالی که با تثبیت مدیریت، استاندار فعلی امکان ادامه خدمتگزاری از اولین روز دولت دوازدهم را دارد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی عنوان کرد: با نگاهی که در ارتباط با شتاب بخشیدن به اجرای سیاست‌های دولت تدبیر و امید و سیاست‌های اعلام شده از طرف آقای روحانی وجود دارد، نیاز به تغییر در برخی بخش‌های ستادی و نیز برخی مدیران دستگاه‌ها به مقدار کم است.

فیاضی بیان کرد: بهتر است دولت به سمت تثبیت مدیریت‌های چهار سال گذشته پیش برود، تنها در مواردی که ضعف‌ها یا عدم هماهنگی‌ با سیاست‌ها و برنامه‌های دولت وجود دارد، تغییرات محدود در استان ضروری است اما در مجموع مدیریت استان، مدیریتی موفق است.

وی با اشاره به اینکه دولت در مورد خراسان رضوی باید توجه خود را به چند نکته معطوف کند، خاطر نشان کرد: نکته اول اینکه شهر مشهد شهری ملی و فراملی است و همیشه به اندازه جمعیت یک شهرستان بزرگ پذیرای زائران است، بنابراین نباید از نظر تخصیص اعتبار مشهد را همچون شهرهای دیگر در نظر گرفت، مشهد در سال میزبان ۲۵ میلیون زائر و به برکت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) پیشانی نظام جمهوری اسلامی است، از طرف دیگر امسال به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام شناخته شده، بنابراین در مجموع باید نگاه دولت و مجلس در تخصیص اعتبارها به مشهد کاملا تغییر کند و بدانند که سرمایه گذاری در مشهد در واقع سرمایه گذاری برای خدمت به همه مردم ایران است.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی افزود: نکته دوم اینکه در حوزه برنامه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته ولی در حوزه‌های زیرساختی نیازمند کمک بیشتر است تا زیرساخت‌های شهر مشهد هرچه سریع تر به تراز پایتختی جهان اسلام برسد.

فیاضی عنوان کرد: نکته بعدی انتظار از دولت در مورد دو مسئله اصلی شهر مشهد یعنی حاشیه شهر و بافت پیرامونی حرم مطهر است که هر دو نیاز به توجه بیشتری دارد. در مورد پروژه اطراف حرم باید به نحوی عمل شود که با سرمایه گذاری‌های ملی هرچه سریع تر اشکالات قبلی این پروژه برطرف و به نقطه‌ای برسد که آن نقطه را پایان این پروژه در نظر گرفت.

وی با اشاره به اینکه حاشیه شهر در حدود ۴۰ سال گذشته به دلیل سیاست های دولت و مدیریت شهری ایجاد شد، بیان کرد: این مشکل جز با همکاری، هماهنگی و تعامل دولت با مدیریت شهری حل نخواهد شد. باید اقدامات زیرساختی و نیز در برخی بخش های حاشیه شهر بازسازی کالبدی انجام شود و مسائل فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی شهر باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی گفت: نکته دیگر در استان موضوع برقی شدن خط راه آهن مشهد-تهران و نیز ایجاد قطار سریع السیر آن است که به کندی پیش می رود، قطار مشهد-گلبهار نیز موضوع دیگری است، گلبهار در شرایط فعلی به عنوان یک شهرک بخشی از جمعیت سرریز مشهد را در خودش جا می دهد و جلوی حاشیه نشینی را می‌گیرد، اما به دلیل فقدان زیرساخت حمل و نقلی و به ویژه موضوع قطار گلبهار و مشهد این اتفاق نیفتاده است.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: موضوع قطار مشهد-گلبهار به عنوان یکی از راه‌های پیشگیری از حاشیه‌نشینی باید مورد توجه دولت قرار گیرد، در خصوص راه ها در استان اقداماتی شده ولی هنوز از نظر بزرگراه ها نیازمند کار بیشتری است.

فیاضی افزود: تلاش های دولت قابل قدردانی است ولی بهتر است بعضی از این نکات بسیار مهم در این دوره مورد توجه قرار گیرد. البته محور اصلی همه این اقدامات باید موضوع تولید و اشتغال باشد. چرخ صنعت در استان به کندی می چرخد و برخی از صنایع نیز با مشکلات جدی مواجه هستند. مشکلات اشتغال در استان بسیار بیشتر از استان‌های دیگر کشور است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

وی در خصوص استفاده از بانوان و جوانان در سطوح مدیریتی استان، خاطر نشان کرد: بانوان نیمی از جامعه هستند که روز به روز فعالیت آن‌ها در عرصه‌ها و ابعاد مختلف جامعه گسترش می‌یابد، ظرفیت‌های مدیریتی بسیار بالایی نیز در بانوان وجود دارد، به ویژه در دستگاه‌هایی که ارتباط نزدیک‌تری با بانوان، خانواده و مسائل اجتماعی دارند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در خراسان رضوی با اشاره به اینکه جوانان هم در دوران دفاع مقدس و هم در دوران سازندگی در زمینه‌های علمی از خودشان توانمندی های بسیاری نشان دادند، بیان کرد: باید به جوانان همچون دوره دفاع مقدس اعتماد کرد و جوانان توانمند را به کار گرفت و در این زمینه ساختاری به نام گروه مشاوران جوان ایجاد شد.

وی با تاکید بر اینکه جوانان نباید در ساختار مشاوره ای به کار گرفته شوند، گفت: این ساختار نیاز به افراد با تجربه دارد، بهتر است گروه مشاوران جوان به گروه دستیاران جوان تبدیل شوند و جوانان به عنوان دستیاران در کنار افراد باتجربه قرار گیرند تا هم تجربه کسب کنند و هم برای آینده کشور مفید باشند، بنابراین بهره‌گیری از ظرفیت بانوان و جوانان می‌تواند در موفقیت کشور تأثیر داشته باشد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: