• سه شنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 966-3088-5
  • خبرنگار : 15169
  • منبع خبر : ----

مدیر شرکت توسعه و نگه‌داری اماکن ورزشی کشور:

ورزشگاه ثامن در اختیار ورزش و جوانان خراسان رضوی است

مدیر شرکت توسعه و نگه‌داری اماکن ورزشی کشور می‌گوید ورزشگاه ثامن در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی است و ارتباطی به شرکت توسعه و نگه‌داری کشور ندارد.

رضا مدبر در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص افتتاح استخر قهرمانی شهید حججی واقع در مجموعه تختی مشهد اظهار کرد: این پروژه از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد اما چندین مرحله با تعویق و توقف روبه‌رو شد. پیمانکاران در آن بازه چند ساله به دلایل مختلفی اعم از عدم اجرای تعهدات و ... تغییر کردند.

وی افزود: در سال ۱۳۹۴ این پروژه به شکل جدی‌تری مراحل ساخت خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۹۵ با آغاز دوران وزارت سلطانی‌فر با قدرت بیشتری به فعالیت خود ادامه داد.

مدبر تصریح کرد: این پروژه از نخستین‌ پروژه‌های نیمه‌تمامی بود که سلطانی‌فر از آن بازدید کرد و بر پایان کارهای عمرانی و رسیدن به مرحله بهره‌برداری آن تاکید داشتند. امروز فاز نخست این پروژه افتتاح می‌شود، البته فاز دوم نیز شامل مسائل جزیی مثل سونا و جگوزی انشالله تا پایان سال افتتاح خواهدشد. زیرا تا پایان سال پیمان پیمانکار نیز به پایان می‌رسد و اگر تا پایان سال افتتاح نشود، دوباره به مراحل اداری برمی‌گردد و زمانبر خواهدبود.

مدبر در خصوص میزان هزینه انجام‌گرفته برای افتتاح این استخر تصریح کرد:حدودا ۴ میلیارد و پانصد میلیون تومان برای این استخر اعتبار نیاز بود که تاکنوت ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از آن پرداخت شده و ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان باقیمانده نیط مطالبات پیمانکار و ... است.

رئیس شرکت توسعه، تجهیز و نگه‌داری از اماکن ورزشی در رابطه با شرایط ورزشگاه ثامن‌الائمه تصریح کرد: این استادیوم ۱۳ سال است که تحویل اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی شده‌است و جزو پروژه‌های ما نیست، البته برای کمک حتما پای کار هستیم و همراه خواهیم‌بود.

وی افزود: با توجه به اینکه این پروژه سال‌ها قبل تحویل اداره کل ورزش و جوانان شده، مسئولیت آن نیز با این اداره است، با این حال از به روز شدن این استادیوم استقبال می‌کنیم.

مدبر در رابطه با اینکه وقتی استادیوم هنوز آماده نشده آیا پذیرش واگذاری از سوی اداره کل وقت ورزش و جوانان خراسان قانونی بوده یا نه، گفت: در آن برهه حضور نداشتم و اطلاعی از چند و چون کار ندارم، اما اگر شرایط در سال ۸۳ به شکلی بوده که مثل امروز استخر شهید حججی در فاز نخست، افتتاح و تحویل اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی شده ایرادی نداشته‌است. زیرا این استخر هم گرچه تکمیل نشده اما آماده بهره‌برداری است و می‌توانند ورزشکاران از آن استفاده نمایند.

وی افزود: البته پس از گذشت ۱۳ سال از بهره‌برداری طبیعی است که اسکوربرد، تارتان و ... نیاز به تعمیر داشته‌باشند اما واقعیت این است که متاسفانه در استان‌ها، ادارات کل بودجه خوبی برای تعمیر و نگه‌داری فضاهای ورزشی زیرمجموعه خود در نظر نمی‌گیرند، حتی بعضا شاهدیم هیچ بودجه‌ای در نظر گرفته‌ نمی‌شود که همین موضوع سبب می‌شود فضاهای ورزشی با شرایط بدی دست و پنجه نرم کنند.

مدبر در رابطه با سایر پروژه‌های مربوط به خراسان رضوی گفت: پروژه ۶ هزار نفری ثامن مهمترین پروژ‌ه‌ای است که می‌خواهیم از اب و گل دربیاوریم‌. البته به بودجه سنگینی برای بهره‌برداری نیاز دارد اما می‌خواهیم فعلا از شرایط فعلی خارجش کنیم و امروز هم مناقصه آن در حال برگزاری است. تا پایان سال نیز از بودجه‌ای که به آن تخصیص داده‌شده و انشالله تامین اعتبار می‌شود، استفاده می‌کنیم تا شاهد پیشرفت خوبی در آن باشیم. سالن ژیمناستیک ثامن و استادیوم تربت حیدریه هم از دیگر پروژ‌هایی هست که سعی می‌کنیم به مراحل خوبی برسانیم.

وی تاکید کرد: سالن هزارنفره ژیمناستیک قابلیت چندمنظوره شدن دارد و اگر درخواست دهند انجام خواهدشد. بودجه مدنظر برای سالن ۶ هزار نفره ثامن، ۶ میلیارد تومان است. از دیگر پروژ‌ه‌های سایر استان‌ها مقداری بودجه کم کردیم تا بودجه به این سالن برسد و بتوانیم ۶ میلیارد را انشالله جور کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: