• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4187-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

یک نقاش مشهدی:
نقاشی با آبرنگ، گریزگاهی دلپذیر برای انسان است

یک نقاش مشهدی گفت: تکنیک آبرنگ بسیار آرامش‌بخش و گریزگاه دلپذیری در عصر حاضر برای انسان است.

لیلا بردبار در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، درخصوص برگزاری نمایشگاه آبرنگ تیراژه اظهار کرد: این نمایشگاه، اولین نمایشگاهی است که تابحال داشته‌ام و در آن مجموعا ۲۳ اثر که همگی با تکنیک آبرنگ کار شده، به نمایش درآمده‌است.

وی پیرامون موضوع آثار خود افزود: موضوع تمام این آثار نقاشی که در نمایشگاه به نمایش درآمده، گل‌ها هستند و یک مورد نیز با موضوع پرنده در بین نقاشی‌ها موجود است.

این هنرمند ادامه داد: به تکنیک آبرنگ به‌خاطر سرعتی که به کار می‌بخشد، بسیار علاقه‌مندم؛ ضمن این‌که باتوجه به ویژگی‌های عصر حاضر و کمبود فرصت‌ها، نقاشی با آبرنگ می‌تواند ایجاد آرامش کند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون انتخاب موضوع آثار خود تصریح کرد: نقاشی گل‌ها در جامعه نسبتا طرفدار بیشتری دارد و البته مناظر و طبیعت نیز از موضوعاتی است که به آن علاقه‌مندم.

بردبار اضافه کرد: درمورد نقاشی چهره و پرتره، معتقدم که هرگز نمی‌توان در خلق این نقاشی‌ها به چهره انسان‌ها نزدیک شد و این‌گونه آثار به‌راحتی آفریده نمی‌شود؛ اما درمورد گل‌ها و طبیعت اینگونه نیست و به همین دلیل موضوع بیشتر آثارم را از این میان انتخاب می‌کنم.

وی افزود: پیش از این یک نمایشگاه خانگی مربوط به تزئین آیینه‌های سفره هفت‌سین با کار دست داشتم که البته یک نمایشگاه خصوصی بود؛ همچنین امیدوارم در آینده در راه آموزش نقاشی اقداماتی داشته باشم.

این نقاش مشهدی درخصوص نقش رسانه‌ و فضای مجازی در ایجاد آرامش از راه هنر خاطرنشان کرد: در جامعه امروزی فضای مجازی با شتاب و سرعتی که دارد، خواه و ناخواه، نوعی حالت ناآرامی، تشویش و اضطراب را به انسان منتقل می‌کند و در اکثر موارد به انعکاس رویدادهای ناراحت‌کننده می‌پردازد که البته این مسئله تا حد اطلاع‌رسانی مفید است ولی ادامه دادن آن و استفاده ابزاری از این اخبار در فضای مجازی موجب برهم‌زدن آرامش روح انسان خواهدشد.

وی تصریح کرد: در این زمینه، اخبار مربوط به هنر و یا توجه به طبیعت باید پررنگ‌تر شوند؛ ضمن این‌که هر نوع هنری همچون نقاشی، عکس، تئاتر و یا موسیقی، لذت‌بخش و موجب آرامش است.

بردبار ضمن قدردانی از مدیریت نگارخانه ارغوان اضافه کرد: استقبال از این نمایشگاه تاکنون بسیار خوب و رضایت‌بخش و نظرات بازدیدکنندگان برای من مشوق بوده‌است، همچنین امیدوارم در روزهای پایانی شاهد استقبال بیشتری باشیم.

این نمایشگاه از چهارم شهریور آغاز شده و تا نهم شهریورماه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در نگارخانه ارغوان ادامه خواهدداشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: