• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-4485-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی:

مدیران استان تفکر اعتدالی داشته باشند

دبیر حزب اعتدال و توسعه خراسان رضوی گفت: تمامی مدیران استان باید دل در گرو دولت و تفکر اعتدالی که آقای روحانی جاری کردند داشته باشند.

امیرحسین تقی پور در گفت و گو با ایسنا-منطقه خراسان، با بیان اینکه امیدی که دولت یازدهم در دل مردم ایجاد کرد منتج به اعتماد دوباره مردم به دولت آقای روحانی و تفکر اعتدالی شد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد در استان خراسان رضوی برای رسیدن به استانداردهای رایج دولت در سطح کشور فاصله زیادی وجود دارد. این مسئله به شرایط ویژه مشهد یعنی مسائل فرهنگی و اجتماعی آن نیز برمی گردد که این مساله نمی‌تواند دست آویزی برای دولت و تصمیم گیرندگان باشد که بخواهند خواست مردم را برای تغییر نادیده بگیرند.
 
دبیر حزب اعتدال و توسعه در خراسان رضوی با بیان اینکه استان ما با استانداردهای کشوری فاصله دارد، عنوان کرد: امیدوارم در دولت دوازدهم شاهد تصمیمات خوبی باشیم طوری که تمامی مدیران استان دل در گرو دولت، تفکر اعتدالی و تفکری که آقای روحانی جاری کردند و نشأت گرفته از تعقل گرایی، خردگرایی و اعتدال است، داشته باشند.

تقی پور بیان کرد: متأسفانه در دولت قبل خیلی از مدیران استان پیرو خط مشی و مسیر آقای روحانی نبودند که امیدوارم در دولت دوازدهم این مسئله تعدیل شود.

دبیر حزب اعتدال و توسعه در خراسان رضوی گفت: تمامی جریان‌های همسو با دولت باید با هم، هم صدا شوند نه اینکه از هر گروه، جریان، دسته و تشکلی یک صدا درآید. همه باید با همان هم صدایی، اتحاد و انسجام که در دوران انتخابات داشتند اکنون نیز برای پیشبرد امور استان پیس روند. اگر غیر از این باشد نمی‌توان در تغییر فضای استان به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدیران استان دل در گرو دولت یازدهم نداشتند، افزود: این افراد تلاش کردند تا دولت در ادامه مسیر برای گرفتن آرای اکثریت مردم موفق نباشد و حتی در جهت کمک به رقیب آقای روحانی تلاش کردند. این موضوع باید با دقت و جدیت دنبال شود و اجازه تداوم به افرادی که عقیده و فکرشان مغایر با استراتژی، فکر و ایده دولت است، داده نشود.

تقی پور با بیان اینکه استفاده از بانوان و جوانان در مدیریت استان خراسان رضوی ضعیف است، عنوان کرد: متأسفانه شرایط فرهنگی استان مناسب نیست و اکثرا مسائل را سیاسی می‌کنند که این باعث می‌شود افرادی که شایستگی و لیاقت دارند دچار آسیب شوند. نباید به بحث مدیریت نگاه جنسیتی داشت، استان ما از این شاخص‌های کشوری و استانداردهای رایج فاصله زیادی دارد.

دبیر حزب اعتدال و توسعه در خراسان رضوی با اشاره به انتخاب وزیری جوان توسط دکتر روحانی، خاطرنشان کرد: باید چنین نگاهی در استان وجود داشته باشد و افراد توانمند شناسایی و با حمایت در رأس امور قرار گیرند، جدا از بحث مدیریت کلان می توان در مدیریت‌های میانی و خدمت‌های بخشی نیز از جوانان استفاده کرد.

وی بیان کرد: جوان شور، انگیزه و ظرفیت بالایی دارد. باید علاوه بر استفاده از تجارب و سوابق مدیران باسابقه، شور، نشاط، نبوغ و خلاقیت جوانان نیز به جامعه تزریق شود تا شاهد جامعه پویاتر و بانشاط تری باشیم.

تقی پور با بیان اینکه میانگین سنی مدیران استان نشان می‌دهد بیشتر مدیران باتجربه و باسابقه به کار گرفته می‌شوند، عنوان کرد: باید در کنار افراد باسابقه به جوانان و بانوان نیز اهمیت داده شود. ترکیب این دو با هم می‌تواند ما را به مسیر بهتری رهنمون کند، برای گام برداشتن به سوی توسعه بهتر است از تمامی نیروهای علاقه مند و کارآمد استفاده شود که بخشی از آن‌ها به دلیل نداشتن فضا و فرصت مغفول مانده‌اند.

دبیر حزب اعتدال و توسعه در خراسان رضوی گفت: اوایل انقلاب این جوانان بودند که با فرصتی که امام راحل و مدیران عالی رتبه کشور به آنان دادند در سنین کم مدیریت کلان کشور را به دست گرفتند و در ادامه از بزرگان کشور شدند، در حالی که همان دوستانی که در جوانی به آن‌ها فرصت داده شد در ادامه مسیر مدیریت کشور همچنان باقی ماندند.

وی افزود: امیدوارم رفته رفته این واقعیت پذیرفته شود که از افراد با تجربه بالا به عنوان مشاور و ناظر استفاده و کار اصلی اجرایی، عملیاتی و پروژه ای به جوانان واگذار شود که انگیزه، پتانسیل، ظرفیت، خلاقیت و نوآوری دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: