• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-4585-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

واکنش پژمانفر به طرح آشتی فرهنگی؛

تعامل به نتایج سازنده منجر می‌شود

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه بخش عمده‌ای از مسائل حوزه فرهنگ به دلیل سوء تفاهم‌ ایجاد شده، گفت‌وگو و تعامل بین بخش‌های مهم فرهنگی کشور را موجب حصول نتایج سازنده دانست.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خانه ملت،  ضمن استقبال از طرح آشتی فرهنگی که از سوی وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شده است، عنوان کرد: اصل تعامل فرهنگی که بر پایه نگاه مثبت و سازنده به مسائل و معضلات فرهنگی و حل و فصل مشکلات فرهنگی از سوی وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شده، بسیار خوب و قابل ستایش است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به ارتباطات و تعاملات مناسب وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی با حوزه‌های علمیه و ارکان فرهنگی کشور ممکن است بخش عمده‌ای از مسائل حوزه فرهنگ کشور با همین گفت‌وگوها و تعاملات بین بخش‌های مهم فرهنگی کشور که به دلیل سوء تفاهمات ایجاد شده، برطرف شود و این کنار هم نشستن‌ها می‌تواند موجب حصول نتایج سازنده شود.

وی یادآور شد: البته برخی اختلافات مبنایی و ریشه‌ای در حوزه فرهنگ وجود دارد که نمی‌توان به برداشت و فهم مشترک در این زمینه‌ها رسید و به راحتی اختلافات را کنار گذاشت؛ لذا در این شرایط نمی‌توان به طرحی که هنوز پشتوانه‌ای ندارد، اتکا کرد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه برخی تحلیل‌ها در حوزه سینما، چگونگی استفاده از بخش خصوصی، چگونگی نشر در حوزه کتاب و موسیقی باید به صورت مبنایی مورد بحث و بررسی قرار گیرد، ادامه داد: این مسائل باید پیش از اینکه در قالب طرح آشتی فرهنگی مطرح شود به صورت زیربنایی و در چارچوب‌های فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس یادآور شد: بخشی از مسائل یاد شده را می‌توان با مبنای قانون سنجید اما همه چیز قانون نیست و برخی دیگر پشتوانه‌های فرا قانونی دارند و باید با رجوع به زیرساخت‌های تعاملات انسانی رفتاری با  آنها مواجه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: