• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-10290-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن هنرهای تجسمی گناباد:

هنرمندان تجسمی گناباد یک روز را در طبیعت گذراندند

رئیس انجمن هنرهای تجسمی شهرستان گناباد گفت: روز جمعه در یک حرکت دست جمعی، تعدادی ازهنرمندان و نقاشان گنابادی با حضور در مجموعه تاریخی و طبیعی یخدان کوثر بیدخت به نقاشی طبیعت پرداختند.

گلزار آژند در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه این هنرمندان در طبیعت حضور پیدا کردند تا زیبائی‌های آن را به نمایش بگذارند، اظهار کرد: حضور در منظرگاه‌های طبیعی جذاب و بکر، هنرمندان را به خلق آثار هنری ماندگار ترغیب می کند که نتیجه آن آشتی مردم با طبیعت و حراست از منابع طبیعی خواهد بود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این برنامه در فضای طبیعی توجه ویژه به جایگاه هنر نقاشی و ارتباط مؤثر آن با طبیعت و خلق آثار هنری جذاب است.

رئیس انجمن هنرهای تجسمی گناباد خاطرنشان کرد: گناباد دارای هنرمندان بسیاری در تمام زمینه های هنری به ویژه نقاشی بوده که در کشور حرف برای گفتن دارند ولی تاکنون جهت همسوسازی این هنرمندان اقدامی نشده است.

آژند با بیان اینکه در این برنامه تعداد 12 نفر از اساتید و هنرمندان نقاش و طراح حضور داشتند، تصریح کرد: آثار خلق شده در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

رئیس انجمن هنرهای تجسمی گناباد همچنین گفت: این انجمن در دهه هفتاد راه اندازی شده که تاکنون فعالیت منسجمی نداشته اما تاکنون سعی شده با همگرائی و تشکیل کلاس ها و ورکشاپ های مختلف، هنرمندان به خلق آثار هنری بپردازند که همین خیزش و انگیزه دادن به هنرمندان موجب خلف آثار فاخر و در نهایت فروش آن و اقتصاد هنر می‌گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: