• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-10890-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

در نيشابور گشايش يافت:

نخستین کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نخستین کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و  نوجوانان در نيشابور آغاز به كار كرد.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، عصر روز يازدهم شهريور ماه آیین  گشایش کتابخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و  نوجوانان نیشابور با حضور معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی خراسان رضوی در مرکزشماره 3 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 3 واقع در بوستان نسترن خیابان ابراهیمی نیشابور آغاز به كار كرد.

زهره اکبرآبادی، مربی و مسئول فرهنگی مرکز شماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا گفت: کتابخانه‌های سیار کانون وظیفه امانت کتاب در حاشیه شهرها و یا روستاها را بر عهده دارند؛ در واقع مربی کانون با این واحد سیار به مناطق حاشیه شهر مراجعه می‌کند و در کنار امانت کتاب فعالیت‌های کانون نظیر قصه گویی، روخوانی کتاب، نمایش خلاق، کاردستی و نمایش فیلم را برای كودكان و نوجوانان به اجرا در می‌آورد.

وي ادامه داد: هدف از راه اندازی این واحدها ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و فعالیت‌های فرهنگی در نقاط کم برخوردار حاشیه‌ای است.

اكبرآبادي عنوان كرد: این نخستین کتابخانه  سیار کانون در نیشابور است و قرار است با مراجعه به حاشیه شهر فرصت استفاده از فعالیت‌های کانون را برای کودکان و نوجوانانی که امکان عضویت در مراکز ثابت را ندارند، فراهم آورد.

وي اظهار كرد: این واحد سیار دارای قفسه‌های کتاب است و با مراجعه به مناطق مشخص شده عضو گیری از کودکان و نوجوانان را انجام مي‌دهد و مربی که در واقع همان راننده این واحد است؛ كار به امانت دادن کتاب را انجام می‌دهد، همچنین فعالیت‌های فرهنگی را که به آن اشاره شد به اجرا در می آورد؛ این امر برپایه پرورش خلاقیت صورت می‌پذیرد و منجر به استعداديابي نيز مي‌گردد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: