• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-4791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جشن اولین سالروز ثبت ملی شیشلیک شاندیز برگزار شد

جشن اولین سالروز ثبت ملی شیشلیک شاندیز در فهرست میراث ناملموس کشور در شاندیز برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی،علی اکبر احمدزاده، رئیس اداره میراث فرهنگی طرقبه شاندیز شنبه شب 11 شهریورماه در این جشن اظهار کرد: این محفل به همت 14رستوران برترشاندیز و دستگاه‌های دولتی و خصوصی در شهر شاندیز برگزار شده است و به نوعی همه حامی و پشتیبان برگزاری این جشن بودند و امیدواریم بتوانیم با این حمایت ها شیشلیک شاندیز را بیش از پیش به مردم ایران و جهانیان به عنوان غذایی ملی به مردم معرفی کنیم.

وی افزود: جشن شیشلیک در مردادماه سال گذشته به همت میراث فرهنگی خراسان رضوی برگزار شد و به عنوان یکی از آیین‌های ناملموس کشور به ثبت ملی رسید. شیشلیک شاندیز به عنوان یکی از میراث گران‌بهای شهر شاندیز است و ما وارث آن هستیم، بنابراین با همت و تلاش و ایجاد برنامه‌های متنوع  سعی داریم این موضوع را حفظ و به گسترش آن قوام ببخشیم.

احمدزاده بیان کرد: وجود بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و گردشگری طرقبه و شاندیز و روحیه مهمان‌نوازی مردم شاندیز سبب شده است که این شهرستان به یکی از بزرگترین قطب‌های گردشگری در کشور و استان خراسان تبدیل شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: