• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-12190-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

رشيدلمير، سفير كودكان بهشتي نيشابور در بازي‌هاي آسيايي تركمنستان

امين رشیدلمیر در بازی‌های آسیایی داخل سالن که در پایان شهریور سال جاري در ترکمنستان برگزار می‌شود، سفير كودكان بي‌سرپرست و معلول بهشت نيشابور خواهد بود؛ وي به عنوان رئیس کمیته کشتی پهلوانی آسیا و سرمربی تیم ملی کشور در اين مسابقات حضور دارد.

صديقه صبريان مديرعامل مركز توان بخشي كودكان معلول بهشت نيشابور (هفده شهريور) در نشست خبري كه در اين مركز برگزار شد، عنوان كرد:  اين مركز در خرداد ماه سال 80 به همت سازمان بهزيستي خراسان رضوي و نيشابور همچنين جمعي از خيرين آغاز به كار كرد و هم اكنون پذيراي بيش از 90 كودك معلول و بي‌سرپرست است؛ اين كودكان به لحاظ معلوليت زندگي نباتي دارند.

 وي ادامه داد: قسمت اعظم هزينه‌هاي اين مركز توسط مشاركت‌هاي مردمي تامين مي‌شود؛ از تمام طيف‌ها از جمله آشپز و معلم و ورزشكار و نجار و... اعلام آمادگي براي كمك كرده‌اند.

به گزارش ايسنا امین رشیدلمیر، پهلوان سال‌های 1380 و 1387 و دارای مدرک دکتری در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در بازی‌های آسیایی داخل سالن که در پایان شهریور سال جاري در ترکمنستان برگزار می‌شود، سفير كودكان بي‌سرپرست و معلول بهشت نيشابور خواهد بود.

او كه به عنوان رئیس کمیته کشتی پهلوانی آسیا و سرمربی تیم‌ملی کشور در اين مسابقات حضور دارد، در اين نشست گفت: يكي از رسالت‌هاي اصلي فعالان حوزه ورزشي و فرهنگ در كشور رسيدگي به مواردي است كه در حوزه پهلواني تعريف شده است، مرام پهلواني فقط به ميادين ورزشي محدود نيست؛ يكي از رسالت‌هاي ما اين است كه بتوانيم سهمي در كمك به ديگران داشته باشيم.

رشيدلمير اظهار كرد: من بسيار تحقيق كردم، قطعا اقشار نيازمند ديگري هم داريم ولي مظلوم‌تر از كودكاني كه حتي توان اشاره كردن به نيازهايشان را ندارند، پيدا نكردم، اين براي من يك توفيق است كه به عنوان سفير اين كودكان نقش ايفا كنم.

وي افزود: اين كار نمادين است و من به عنوان سفير اين كودكان فضاي زندگي آن‌ها را براي ديگران تا حد توانم بازگو خواهم كرد و در حضور بزرگان ورزش آسيا و جهان و مسئولان آن جا شرايط اين عزيزان را خواهم گفت تا به اين كودكان كه اين شرايط را دارند، در همه جا و مخصوصا بهشت نيشابور توجه كنند.

رشيدلمير درباره چگونگي آشنايي‌اش با اين مركز و نحوه فعاليت آن گفت: براي جشنواره خيريه غذا دعوت شدم و آن موقع بود كه براي اولين بار به اين مركز آمدم و با نحوه فعاليت آن آشنا شدم؛ تا آخر عمر يكي از دغدغه‌هاي من همين كودكان هستند و هر كمكي كه بتوانم براي آن‌ها انجام خواهم داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: