• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-12390-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

رئیس جدید آموزش و پرورش کاشمر معرفی شد

با حضور معاونت پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی رئیس جدید آموزش و پرورش کاشمر معرفی شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این مراسم رئیس سابق آموزش و پرورش کاشمر با بیان اینکه این جلسه متفاوترین مراسمی هست که در مدت 3.5 سال گذشته برگزار می‌شود، گفت: در این مدت با تشکیل تیمی توانمند توانستیم در بسیاری از برنامه‌ها موفق باشیم.

ایرج سعادتمند با اشاره به اینکه در این مدت اقداماتی انجام شده که هنوز اثرات و نتایج مثبت آن برای بسیاری روشن نشده است، افزود: اگر اقدامات مثبتی انجام شده با تلاش همه مدیران و معاونین بوده است.

وی با اعلام اینکه در این چند سال به اندازه 45 سال گذشته در شهرستان پروژه تعریف شده و کار خیّری صورت گرفته است، بیان کرد: در 3.5 سال گذشته به اندازه 180 سال گذشته نمازخانه و دارالقرآن در شهرستان ساخته شده است.

رئیس سابق آموزش و پرورش کاشمر با بیان اینکه طی 90 سال گذشته تنها پنج نمازخانه بیرون از فضای آموزشی مدرسه بوده و در محوطه نماز اقامه می‌شده اما این آمار به 12 نمازخانه رسیده است، گفت: به رغم اینکه در 90 سال گذشته تنها یک دارالقرآن بوده اما این آمار امروز به سه دارالقرآن افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات انجام شده در این مدت برای بسیاری غیر قابل باور است، بیان کرد: به رغم اینکه در سال 93 رتبه های زیر 2000 کنکور 17 رتبه بود اما این آمار در سال 94 به 27 رتبه، در سال گذشته به 45 رتبه و امسال به 70 رتبه رسیده است.

سعادتمند از رشد 400 درصدی جشنواره جابربن حیان خبر داد و افزود: جشنواره نوجوان و جوان خوارزمی حدود 300 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بسیاری از رتبه های خوب کشور را کاشمر به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: این توفیقات موجب ارتقاء سطح آموزش و پرورش کاشمر شده است.

رئیس وقت آموزش و پرورش کاشمر در ادامه با اعلام اینکه هرچند در این مدت تیغ برانی در دستمان بود و می‌توانستیم بنویسیم نباشند و کسی هم نبود که بپرسد ولی این کار را نکردیم، گفت: متاسفانه در این مدت بسیار برعلیه من سم پاشی و تخریب صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این مدت چندین نفر برعلیه من فعالیت می کردند، از همه کسانی که در این مدت از وی بدی دیده بودند خواست عفو کنند، افزود: تمام تلاش من براین بوده که پارتی بازی در این اداره جایگاهی نداشته باشد.

ایرج سعادتمند در 23 دیماه سال 92 به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش کاشمر معرفی گردیده بود.

آموزش و پرورش قطار در حال حرکتی که توقف ندارد

در ادام این مراسم، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی طی سخنانی گفت: آموزش و پرورش همانند قطار در حال حرکتی است که هیچ‌گاه توقف ندارد.

قاسمعلی خدابنده با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دستگاه‌های اجرایی در کشور است، گفت: به دلیل حجم زیاد دانش‌آموز، کارمند و خانواده‌ها بیش از همه‌جا ارتباط بین مردم و دولت در آموزش و پرورش است.

خدابنده با اشاره به اینکه بالغ‌بر 13 میلیون دانش‌آموز داریم، بیان کرد: وقتی حجم کار زیاد باشد قطعأ مشکلات و گلایه‌ها به همان نسبت بیشتر خواهد بود.

وی کار کردن در آموزش و پرورش را بسیار سخت و دشوار دانست و عنوان کرد: اگر آموزش و پرورش کاشمر در این مدت به موفقیت‌های بسیاری دست یافته به خاطر کار تیمی و جمعی بوده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اعلام اینکه این نشان می‌دهد رهبری آموزشی به خوبی اتفاق افتاده است، گفت: باید اقدامات انجام شده برای اولیاء بیان شود.

وی آموزش و پرورش را همانند قطاری که دائم در حال حرکت است و وقفه ندارد دانست و افزود: اگر قرار باشد تغییری هم انجام شود در همین قطار در حال حرکت انجام خواهد شد.

خدابنده با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری که وضعیت اعتبارات و بودجه‌ها مناسب نیست و بسیاری گلایه دارند اما هیچ‌کدام از کارهای فرهنگی، تربیتی، ورزشی، آموزشی و عمرانی و... تعطیل نشده است، بیان کرد: شاید بخشی از این کارها کند شود اما تعطیل نخواهد شد.

وی فرآیند آموزش را فرایندی پویا دانست و گفت: آموزش و پرورش همانند موجود زنده‌ای است که در همه ایام باید از آن مراقبت، مواظبت و پشتیبانی شود تا به اهداف از پیش تعیین شده برسد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اعلام اینکه زحماتی که در این چهار سال در آموزش و پرورش کاشمر کشیده شده قابل تقدیر است، افزود: کار کردن در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای همه ما عبادت و افتخار است.

وی با بیان اینکه کارکردن در آموزش و پرورش از اهمیت خاصی برخوردار است، از تمامی معاونین و معلمین و مدیران آموزش و پرورش کاشمر خواست با رئیس جدید همکاری خوبی داشته باشند.

خدابنده با اشاره با تغییر و تحولی که ایجاد شد امیدواریم با شتاب و تحرک و نشاط بیشتر سال تحصیلی جدید را شروع کنیم، بیان کرد: اگر تغییر و تحولی در آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد به امید این هستیم که اصلاح، رشد، پویایی در سیستم ایجاد شود.

در ادامه «علی طاهریان» رئیس جدید آموزش و پرورش کاشمر با تقدیر از مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و مسئولین شهرستان در تائید و سپردن این پست به وی گفت: امیدوارم بتوانیم با استعانت از خداوند متعال و جلب همکاری همه همکاران در شهرستان بتوانیم منشاء اثر بوده و پاسخگوی اعتماد مدیرکل آموزش و پرورش باشم.

وی با بیان اینکه دغدغه‌های آموزش و پرورش همیشه بر سر زبان‌ها بوده است، افزود: خوشبختانه سند تحول بنیادین ذیل اسناد بالادستی نظام راه و اهداف را برای همه ما مشخص کرده است.

طاهریان با تأکید براینکه برای رسیدن به این اهداف باید تلاش کرد، تعلیم و تربیت را تنها منحصر به مدرسه و اداره ندانست و اظهار کرد: ما با فراگیرانی در آموزش و پرورش و مدرسه مواجه هستیم که نمی‌توان تصور کرد تنها در مدت کوتاهی که در مدرسه هستند آموزش ها را فرا می گیرند.

وی با اشاره به اینکه در کنار آموزش و پرورش خانواده، مسجد و رسانه‌ها و ... مؤثر هستند، عنوان کرد: آموزش و پرورش تنها بخشی از بار تعلیم و تربیت را به دوش می‌کشد و نیاز است که با یک عزم ملی و همگانی و تعامل با سایر نهادها و سازمان‌ها و خرد همگانی بتوانیم بر مسائل آموزش و پرورش فائق آئیم.

رئیس آموزش و پرورش کاشمر افزود: امیدوارم بتوانیم با تعامل در این جبهه حساس توفیقاتی به دست آوریم.
در پایان دکتر طی حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی علی طاهریان به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش کاشمر معرفی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: