• دوشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-11214-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

دو علت تقدیر از شهردار سابق مشهد از زبان علم‌الهدی

عصر امروز ستاد ساماندهی حاشیه شهر، به دستور نماینده ولی فقیه در استان، مراسم تقدیر از شهردار انقلابی مشهد را برگزار کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید احمد علم الهدی در  مراسم قدرشناسی مردم مشهدالرضا (ع)، از شهردار انقلابی مشهد  که در سالن فرهنگی ورزشی شهید ابراهیمی برگزار شد، در خصوص اینکه چرا برای تشکر از شهردار سابق مشهد اقدام کرده‌ایم، اظهار کرد: این موضوع دو علت دارد که مربوط به سخنان مقام معظم رهبری است. مقام معظم رهبری از مدت‌ها قبل فرمان داده‌ بودند که دستگاه‌های مسٸول محلی برای اسکان فقرا و محرومین در این شهر تهیه کنند. ما در این راستا برنامه خشت‌های آسمانی را اجرا کردیم، اما با روی کار آمدن شورای چهارم و آقای مرتضوی به عنوان شهردار، ایشان ابتکار جالبی را در برنامه خشت‌های آسمانی انجام دادند. 

وی ادامه داد: ابتکار این بود که شهرداری قطعه زمینی را با پروانه رایگان در اختیار نماینده ولی فقیه و استاندار هر استان قرار دهد و استان‌ها با امکانات خود برای محرومین زائرسرا ایجاد کنند. این ابتکار مورد استقبال واقع شد و زائرسراها در مدت کوتاهی یعنی کمتر شش ماه را افتاد. بخش عمده‌ای از زائرسراها تاکنون ساخته شده است و بخشی هم در مرحله ساخت قرار دارد.

امام جمعه مشهد یادآور شد: موضوع دوم که باعث تشکر ما از آقای مرتضوی است مساله تاسیس ستاد ساماندهی حاشیه شهر برای انجام اقدامات برجسته و گسترده فرهنگی است که آقای مرتضوی در این زمینه تلاش‌های زیادی انجام داد. 

علم الهدی تصریح کرد: به این دلیل که آقای مرتضوی باعث تحقق فرمان مقام معظم رهبری  در مساله اسکان زائرین شدند وظیفه دارم به نمایندگی از رهبر از ایشان تشکر کنم.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: امیدوار هستیم این خط در شورا و شهردار آینده ادامه پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: در سال 94 بر حسب مراجعه مراجع عالی‌قدر تقلید به مقام معظم رهبری و گلایه از حاشیه شهر مشهد، مقام معظم رهبری به بنده فرمودند که مسئله حاشیه شهر از نظر فرهنگی باید مورد ساماندهی بسیار گسترده قرار بگیرد.

علم‌الهدی ادامه داد: برای اینکه می‌توانستیم نظر مقام معظم رهبری را تامین کنیم، حاشیه شهر نیازمند سه حرکت عظیم شامل تامین امنیت حاشیه شهر، عمران و آبادی و زدودن صبغه محرومیت از حاشیه شهر و به وجود آوردن زیر ساخت‌های فرهنگی برای انجام فعالیت فرهنگی بود. 

نماینده ولی فقیه در استان گفت: سپاه امام رضا (ع) و بسیج در تامین امنیت حاشیه شهر وارد عرصه شدند و اقدامات صریح و قاطعی انجام دادند، در کنار این موضوع  به ایجاد زیر ساخت فرهنگی همچون همین سالن ورزشی هم کمک کردند. مساله عمران و آبادی و زدودن محرومیت از درودیوار حاشیه شهر ، تامین برخی زیرساخت‌ها برای انجام کار فرهنگی و... بر عهده شهرداری بود. 

وی ادامه داد: آقای مرتضوی با استمداد از ایمان و ولایی بودن و در کنار شورای شهر متعهد این حرکت عظیم را به صورت جهادی آغاز کرد. از سال 94 تا کنون به کلی این منطقه از شهر متحول شده است و به منطقه آزاد، آباد و امان .تبدیل شده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: