• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-5691-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

یک هتلدار مشهدی:

ساخت هر هتل 70 شغل ایجاد خواهد کرد

مدیرکل هتل همای 1 مشهد: ساخت هر هتل در یک شهر70 شغل ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، فریدون موافق امروز 14 شهریورماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: راه‌اندازی مجدد هتل‌ همای مشهد حدود 150 شغل به طور مستقیم و 300 تا 400 شغل به صورت غیرمستقیم ایجاد کرد و در صورت توسعه وضعیت اشتغال و به‌کارگیری نیرو در این مجموعه بیشتر نیز خواهد شد.

موافق درباره تعطیلی حدود 14 ساله هتل همای1 خاطرنشان کرد: یکی از دلایل تعطیلی مدیریت ناصحیح بود، سال 81 تصمیم گرفته شد این مجموعه بازسازی شود و به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد، اما بازسازی به صورت عملی از سال 93 آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این هتل سال 1350 بازگشایی شد، گفت: بسیاری از مردم مشهد و سایر شهرها با هتل هما خاطره دارند، و در طی بازسازی سعی کردیم با توجه به حس نوستالژیک که وجود دارد نمای هتل عوض نشود.

مدیرکل هتل همای 1 مشهد عنوان کرد: مساحت هتل 7.5 هکتار و تعداد اتاق‌های آن 135 عدد است. میانگین اشغال ظرفیت هتل 40 درصد است و روزانه حدود دو درصد به ظرفیت اشغالهتل اضافه می‌شود.  همچنین باید اشاره کرد که بسیاری از مردم نمی‌دانند که این هتل بازگشایی شده و تصور می‌کنند که همچنان تعطیل است.

موافق با بیان اینکه به نظر من هتل‌داری هیچ سودآوری نه در مشهد بلکه در هیچ جا ندارد، گفت: البته این موضوع به این معنی نیست که هتل ساخته نشود، هتل‌ها به نوعی پیشانی نظام هستند و اولین موضوع در هر کشور بحث اقامت است.

وی گفت: در مدتی که هتل تعطیل بود شایعاتی زیادی مطرح شد برخی گفتند که طالبان در این جا مستقر هستند در صورتی که اصلا امکان اقامت در هتل وجود نداشت، تاسیسات سرمایشی و گرمایشی وجود نداشت و پنجره‌های هتل برداشته شده بود.

وی درباره بازسازی هتل گفت: هزینه بازسازی 35 میلیارد تومان بود که در بسیاری از موارد بازسازی صورت نگرفته است بلکه ساخت انجام گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: