• سه شنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-12114-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

برگزاری جشنواره ققنوس با هدف کاهش رفتارهای پرخطر نوجوانان

اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی هنری ققنوس با حضور دانش آموزان منتخب این جشنواره، مدیران و اولیای دانش آموزان و جمعی از مسئولین شورای شهر مشهد، شهرداری، آتش نشانی و آموزش و پرورش در تالار امام حسن مجتبی(ع) برگزار و از نفرات برتر تجلیل شد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، رمضانعی فیضی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های انجام شده در برگزاری این جشنواره اظهارکرد: آتش‌نشانان عزیز و جان برکف ما یک بار دیگر در حاثه پلاسکو با نثار جان خود، برگ زرین و افتخار آمیز نوینی را در سال 95 رقم زدند و در حقیقت روح  ایثارگری ، رشادت و از جان گذشتن برای خدمت به مردم  را به ما یادآوری  کردند.

فیضی افزود: سازمان آتش نشانی بخشی از ماموریت های شهرداری و شورای شهر است که ماموریت هایی در خصوص مسائل ایمنی و بخشی مربوط به آموزش شهروندی دارد که کارهای بسیار خوبی در این خصوص  انجام پذیرفته و در این راستا امروز نیازمند این هستیم که معلمان و دانش آموزان نسبت به آموزش شهروندی در تمامی عرصه ها من جمله در موارد آتش نشانی و مخاطرات طبیعی آموزش های لازم را ببینند.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار آموزش و پرورش بیان کرد: آن کسی که می تواند روح آموزش و یادگیری را تا به عمق جامعه پیش ببرد آموزش و پرورش است و ما اگر بخواهیم در این راه قدم برداریم راه آن از آموزش و پرورش است.

علی ابری اول، مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان نیز ضمن پاسداشت یاد شهدای آتش نشان اظهارکرد: آموزش و پرورش منطقه تبادکان  به کمک شهرداری منطقه 2 مشهد و آتش نشانی مشهد در راستای پیشگیری از آسیب های چهارشنبه آخر سال و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان آتش نشان واقعه پلاسکو به عنوان یک کار مشترک اقدام به برگزاری جشنواره فرهنگی هنری ققنوس در سطح مدارس منطقه تبادکان کردند.

علی ابری در خصوص اهداف این جشنواره عنوان کرد:جشنواره ققنوس با هدف فرهنگ سازی در میان جوانان و نوجوانان و کاستن از  رفتارهای پر خطر آنان به بهانه چهارشنبه آخر سال و یادمان جان فشانی آتش نشانان حادثه پلاسکو  در اربعین این شهدا در اسفند ماه95 برگزار شد.

وی افزود: جشنواره  فرهنگی هنری ققنوس که برای اولین بار در منطقه تبادکان برگزار گردید از سوی مدیران با استقبال خوبی همراه بود و بیش از 4000 اثر به دبیرخانه جشنواره که دبیرستان نمونه دولتی مطهری بود ارسال، که  از آثار رسیده به دبیرخانه بیش از 2500 اثر نقاشی،  1000 اثر دلنوشته و 500 اثر شعر، شعار و تصویر سازی از 80 مدرسه ابتدایی ،30مدرسه متوسطه  اول و15  آموزشگاه متوسطه دوم دریافت گردید و پس از داوری آثار ،سه  آموزشگاه پاسداران، مهر مادر2   و سبحان2   به عنوان مدارس برتر در این جشنواره معرفی و 21 اثر به عنوان اول تا سوم انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه چهارشنبه سوری و شادی فرزندان ما توام با حوادث دلخراش است، بیان کر د: آموزش و پرورش به عنوان نهاد فرهنگ ساز وظیفه خود می داند تا در این راستا اقدامات آموزشی و فرهنگی لازم را انجام دهد و در همین جهت بر آن هستیم که این جشنواره را در سال آینده در سطح مدارس مشهد اجرا نماییم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: