• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-14790-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

شهردار کاشمر در سمت خود ابقاء شد

بالاخره پس از مذاکرات بسیاری که در جلسات مختلف بین شورائیان در خصوص انتخاب شهردار کاشمر برگزار شد سلیمانی به عنوان شهردار کاشمر انتخاب گردید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در این جلسه که همچنان با حاشیه هایی همراه بود براساس مصوبه دومین جلسه علنی شورای شهر کاشمر در خصوص انتخاب شهردار که سه بند داشت مقرر شد  اعضاء شورا هرگونه سؤال و ابهامی که از عملکرد مدیریت شهری دارند به صورت مکتوب تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ 12 شهریورماه به دبیرخانه شورا ارائه دهند.

بند دوم این مصوبه این بود که سؤالات واصله به شورا برای بررسی و تهیه پاسخ به شهردار ارائه گردد، همچنین مقرر شد روز سه شنبه مورخ 14 شهریورماه جعفر سلیمانی شهردار کاشمر در جلسه شورای شهر حضور یافته و پس از پاسخگویی و ارائه برنامه‌های خود برای 4 سال آینده مدیریت شهری کاشمر سپس نسبت به تعیین تکلیف مدیریت شهری رأی گیری شود.

البته این جلسه بند دیگری هم داشت و آن اینکه اگر نیازی به برگزاری جلسه فوق العاده بود در روز چهارشنبه برگزار شود، به رغم این مصوبات  متاسفانه اصولگرایان از طرح سؤال به صورت مکتوب خودداری کرده و در جلسه شورا اعلام کردند می‌خواهند به صورت شفاهی موضوعات و سوالاتی را مطرح کنند.

به رغم اینکه این اقدام بر خلاف مصوبه‌ای بود خودشان در زیر آن امضاء زده بودند بودند اما شهردار کاشمر اعلام کرد که حاضر است حتی به تمامی سؤالات شفاهی نمایندگان اصولگرای شورا نیز در همین جلسه پاسخ دهد.

البته این اقدام اصولگرایان موجب واکنش محمد خباززاده رئیس شورای شهر نیز قرار گرفت، به طوری گفت: بدون شک از طرح سؤالات دو هدف داریم یکی اینکه می‌خواهیم زوایای کار روشن شود که در این راستا باید به فردی که می‌خواهد پاسخگو باشد فرصت داده شود تا با فکر و اندیشه و مدارک لازم به شورا بیاید و یا می‌خواهیم مچ‌گیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار بود سؤالات شفاهی باشد باید از قبل گفته می‌شد تا کارشناسان شهرداری هم در جلسه حضور می‌یافتند، بیان کرد: با این وجود بازهم شهردار ابتدا به سؤالات مکتوب جواب دهد و سپس در خصوص سؤالات شفاهی تصمیم گیری خواهد شد.

با وجود اینکه رئیس شورا از اصولگرایان خواست سؤالات خود را به رئیس شورا بدهند تا ضمن بررسی در میان صحبت‌های شهردار مطرح شود اما بازهم از این اقدام خودداری کرده و با بیان اینکه مکتوب نکرده‌ایم خواستند به صورت شفاهی مطرح کنند.

البته ناگفته نماند که اصولگرایان از مدت‌ها قبل مدعی بودند که می‌خواهند با طرح سوالاتی خاص تخلفاتی که در شهرداری انجام شده را بیان کنند وشهردار باید پاسخگو باشد.

طرح 20 سؤال مکتوب و هشت سؤال شفاهی که پاسخ دهی به آنها بیش از 4 ساعت به طول انجامید، در این جلسه شهردار پس از پاسخ دهی به سؤالات مکتوبی که توسط 4 عضو اصلاح طلب به شهردار ارائه شده بود سپس نوبت به طرح مهم‌ترین سؤالات اصولگرایان گردید.

 ابتدا احمد غزنوی سؤالات خود را این گونه مطرح کرد؛ وی با بیان اینکه تاکنون چندین بودجه شورا را پشت سرگذاشته اما اخیرأ در یکی از مصاحبه‌ها اعداد و ارقامی را مطرح کردید که با واقعیت دوری می‌کند، که شهردار کاشمر در این خصوص گفت: این اشتباهی بوده که در زمان چاپ مطلب رخ داده وگرنه اگر دقت کنید و تومان را ریال کنید مشکل حل می‌شود شهردار سپس توضیحاتی در خصوص وضعیت اعتبارات شهرداری ارائه کرد.

سؤال دوم غزنوی همچنین در خصوص طرحی که در سال 93 برای شبکه حمل و نقل هوشمند کاشمر مطرح شد ولی به نتیجه نرسیده طرح کرد که شهردار در پاسخ به این سؤال بیان کرد؛ فردی که برای اجرای طرح اعلام آمادگی کرده بود و بومی بوده اما به دلیل مشکلات مالی نتوانست این طرح را اجرا کند ولی شهرداری در این خصوص هیچ گونه ضرر و زیانی نکرده است.

این عضو اصولگرای شورای شهر سؤال دیگر خود را خصوص مسیرهای فرعی شهر که مقرر بود پوشش داده شوند ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده مطرح کرد، که در شهردار در پاسخ به وی گفت: به رغم اینکه مشوق‌هایی برای برخی مینی بوس ها گذاشته شد تا برخی نقاط را پوشش دهند اما مردم به سیستم حمل و نقل اعتماد نکرده و بیش از یک سال مینی بوس ها خالی تردد می‌کرد که در رفع این مشکل اقدامات دیگری انجام شده و باید مشوق‌های دیگری در مظر گرفته شود.

وی چهارمین سؤال خود را در خصوص وضعیت جمع آوری آب‌های سطحی بیان کرد و با انتقاد از اینکه اقدامات انجام شده با طرح همخوانی ندارد، گفت: نمی‌دانیم اقدامات اخیر در این خصوص براساس طرح‌های جدید انجام می‌شود و یا براساس همان طرح‌های سال 83 است.

در پاسخ به این سؤال شهردار کاشمر گفت: اجرای تمامی طرح‌ها  به روز بوده و حتی اکنون اقداماتی در این خصوص انجام می‌شود که در طرح‌های سال 83 دیده نشده و احداث تمامی کانال‌ها و طرح‌ها براساس علم روز و سرپوشیده بوده است.

از جمله دیگر سؤالات غزنوی عضو اصولگرای شورای شهر در خصوص مدیریت پیمان بود که بعضاء پروژه‌ها به افراد غیر تخصصی واگذار می‌شود  که در این خصوص شهردار گفت: پروژه‌ها به شخصی واگذار می‌گردد که نه تنها سازمان برنامه بودجه کشور به وی گرید داده بلکه حتی اصولگرا بوده و دوستان خود شما وی را به شهرداری آورده‌اند و حتی نظارت توسط ما انجام نمی‌شود و از طریق مشاوران ذیصلاح در استان انجام می‌شود.

سؤال پایانی وی در خصوص نیروی انسانی بود که شهردار گفت؛ به رغم اینکه برخی برخورد یکی از نیروها را در جلوگیری از تصوفات قبول ندارند آن هم به خاطر جدیت وی در کا اما نهادهای نظارتی به جهت اینکه مشکلات قبلی سیستم را در گذشته می‌دانستند پاکدستی این نیروها را تائید کرده‌اند.

سلیمانی با بیان اینکه همراه من 5 نفر نیرو وارد شهرداری کاشمر شده‌اند، بیان کرد: این نیروها از کسانی بوده‌اند که از تجربه فراوان برخوردار بوده و برخی از آنها اصولگرا هستند اما چون توانمندی داشته‌اند از آن‌ها استفاده شده و بومی همین شهر هستند.

وی با اشاره به اینکه صورت وضعیت‌ها را یکی از اصولگرایان امضاء می‌زده و مورد تائید وی بوده در صورتیکه برخی مواقع دارای نواقصی بوده است، افزود: تاکنون هیچ نیروی ناکارآمدی از سوی من به بدنه شهرداری تحمیل نشده است.

جعفر سلیمانی بیان اینکه ده سال است که من شهردار هستم و اگر کسی توانست حتی یک ریال ثابت کند که در جایی تخلفی توسط من صورت گرفته است، گفت: حتی برخی سنگ‌ها که در منطقه بالای 50 تا 60 هزار تومان به فروش می‌رسد اما با پیگیری‌ها توانسته‌ایم متری 45 هزار تومان تهیه می‌کنیم.

در ادامه علی اسماعیل پور عضو دیگر شورا سؤال خود را در خصوص برخی نیروهایی که در شهرداری هستند و کارایی ندارند مطرح کرد که در پاسخ به وی شهردار گفت: با توجه به اینکه در چیدمان جدید نیروها جابجایی‌هایی باید صورت گیرد اما تنها دو نفر اینگونه هستند.

سلیمانی با بیان اینکه یکی از این دو نیرو که تخصص در فضای سبز دارد و در همان محل مشغول بوده برای فعالیت وی به عنوان کارشناس فضای سبز مجوز صادر شده است، که این صحبت وی مورد تائید اسماعیل پور که شهردا قبلی کاشمر بوده قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه این دو فرد به دلیل سوء تفاهماتی که برایشان به وجود آمده حاضر نیستند فعالیت خوبی داشته باشند و در کارهایی که به آنها سپرده می‌شود نظارت و کارآرایی خوبی ندارند در صورتیکه کار باید بر مدار سازمان باشد نه شخص.

شهردار کاشمر با بیان اینکه من با برخی نیروها از نظر سیستمی و کارآرایی شان مشکل دارم نه مسائل شخصی اظهار کرد: متاسفانه برخی نیروها با ماشین اداره کارهای شخصی خود را انجام می‌دهند و سایر تخلفات دیگر را دارند ولی تاکنون به آنها سخت گیری خاصی نکرده‌ام.

در ادامه خزایی تنها شیخ شورای شهر کاشمر صحبت‌های خود را در خصوص مسائل سیاسی از جمله فعالیت شهردار در فضای مجازی و یا در زمان انتخابات و همچنین باند بازی در شهرداری و پاساژ شهرداری و وضعیت سینما مطرح کرد.

در این خصوص شهردار کاشمر گفت: فعالیت من در فضای مجازی به خاطر توهین‌هایی بوده که به من وارد بوده ولی چون می‌دیدم شما به عنوان یک عضو شورا که منبری هم هستید حاضر به دفاع از حقوق شهرداری نیستید مجبور بودم از خودم و مجموعه شهرداری دفاع کنم.

سلیمانی در ادامه توضیحات قانع کننده خود را در پاسخ به سؤالات وی داد.

در ادامه مراسم و بعد از اینکه به تمامی سؤالات شفاهی و مکتوب اعضاء پاسخ داده شد شهردار برای ادامه روند انتخاب مدیریت شهری صحن شورا را ترک کرد.

به رغم اینکه رئیس شورا خواست برگه‌های رأی گیری با توجه به توضیحات شهرداری برای ابقاء و یا نماندن وی توزیع شود ولی متاسفانه بازهم اصولگرایان مغلطه کرده و حاضر به شرکت در رأی گیری نشدند و خواستند همچنان موضوع رأی گیری به جلسه دیگری موکول شود که با مخالف گروه اکثریت شورا مواجه شد.

ولی به دلیل پافشاری اکثریت شورا بر برگزاری انتخابات و روشن شدن وضعیت مدیریت شهری اصولگرایان برای چندمین بار حاضر به شرکت در رای گیری نشدند.

 در ادامه و براساس مجوز رئیس شورا مراحل رأی گیری انتخاب شهردار آغاز شد که در این خصوص و برابر اعلام نظر خباززاده رئیس شورای شهر این جلسه در سقف زمانی خود با رای گیری پایان یافت و دونفر اصولگرا رای خود را تحویل ندادند و 5 برگ رای و انتخاب جعفر سلیمانی به عنوان شهردار حاصل نتیجه جلسه بود.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم با هماهنگی، اتجاد و یکپارچگی که در شورا شکل خواهد گرفت در کنار شهردار و مشارکت همه جانبه مردم سال‌های بسیار خوب و طلایی را در پیش رو داشته باشیم.

خباززاده ادامه داد: به رغم اینکه در صورت‌جلسه هفته قبل با امضاء هفت نفر اعلام شد سؤالات به صورت مکتوب تا پایان روز یکشنبه به شورا داده شود ولی هیچ کدام اقدام به این کار نکردند ولی به تمامی سؤالات شفاهی آنها توسط شهردار جواب داده شد.

وی با اعلام اینکه با عنایت به حضور 4 ساعته اعضاء شورا و اخذ حداقل 10 مصوبه در این جلسه در خصوص نامه‌های مردمی و توافقنامه‌ها در زمان انتخاب شهردار و طرح بیش از 20 سؤال به صورت کتبی به رغم اینکه متعهد شده بودند سؤالات به صورت کتبی باشد بازهم هشت سؤال به صورت شفاهی مطرح و شهردار ضمن پاسخ دهی برنامه‌های 4 سال آینده خود را اعلام کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: