• چهارشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-5985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار تاکید کرد

تقویت ارتباط روحانیون با گروه‌های مختلف اجتماعی

استاندار خراسان رضوی بر تقویت ارتباط روحانیون با گروه‌های مختلف اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، علیرضا رشیدیان در جمع روحانیون با اشاره به اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و ارائه چهره رحمانی آن به دنیا، دین مبین اسلام به یکی از پر نفوذترین مکاتب در بین جوانان غربی تبدیل شد، اظهار کرد: دشمنان به منظور جلوگیری از سرعت انتشار اسلام در دنیا و جلوگیری از قدرت نفوذ آن، با ایجاد گروهک‌های تکفیری و وهابی، سعی در مخدوش کردن وجهه ی این دین و ارائه ی چهره ای خشن از این دین عقلایی، کردند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که تهاجم دشمن صرفا در حوزه‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی نیست، گفت: دشمنان حوزه های فرهنگی و اجتماعی که هویت و فرهنگ  ما را تشکیل می دهند نیز مورد تهاجم قرار داده‌اند.

رشیدیان، تقویت ارتباط روحانیون با گروه‌های مختلف اجتماعی را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: رسالت این قشر از جامعه، در راستای پاسخگویی به شبهات دینی به ویژه در نسل جوان، با زبانی به روز و ملایم، سنگین تر است.

 وی تاکید کرد: برای دستیابی به توفیق در این مسیر، علاوه بر حفظ و تداوم ارتباط با بدنه جامعه و جوانان به صورت رو در رو، از ابزار  و فناوری های نوین مانند فضاهای سایبری نیز باید استفاده کرد.
 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: احیای اصل امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد مهربانی و عطوفت، ساماندهی و پیگیری موضوعات اجتماعی از قبیل تحکیم بنیان خانواده، کاهش طلاق، مبارزه با اعتیاد و ... از جمله مواری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رشیدیان اظهار کرد: باید از ظرفیت مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام با محوریت فرهنگ رضوی، استفاده کرد.

وی نیاز امروز جامعه و جهان را علم و آگاهی و تفکر توام با مهر و محبت دانست که خاستگاه آن می‌تواند معارف رضوی و سبک و سیره حضرت رضا (ع) و مشهد مقدس باشد.

استاندار خراسان با اشاره به در پیش بودن ایام محرم و صفر، از این ایام فرصتی برای احیای فرهنگ ایثار و شهادت دانست و بر بهره برداری از  این مناسبت تاکید کرد.

رشیدیان در پایان تصریح کرد: نظام اسلامی ایران بر آمده و حاصل خون شهیدان است و ما به عنوان میراث و امانت داران آن عزیزان می بایست با شناخت زمان و مکان و دانستن تکلیف خود، در راستای اعتلای اسلام عزیز تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: