• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-9484-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

‎ سرپرست وزارت نیرو:
نظام جمهوری اسلامی، بر پایه کار و توسعه پایدار است

سرپرست وزارت نیرو گفت: جمهوری اسلامی ایران نظامی است که بر پایه کار و توسعه پایدار پیش می‌رود. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ستار محمودی صبح امروز 16 شهریور در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح انتقال پساب تصفیه‌خانه خین عرب به غرب مشهد، با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم یک دولت محیط‌زیستی است، اظهار کرد: ما عمیقا به این باور رسیدیم که همه ما و دستگاه‌ها باید با یکدیگر تعامل و همکاری داشته باشیم و از منابع و محیط زیست خود حفاظت کنیم. 

وی با بیان اینکه ما باید منابع آب و منابع طبیعی را در نظر بگیریم و از آنها به درستی استفاده کنیم، عنوان کرد: بنابراین آن چیزی که تحت عنوان کشف رود در این‌جا شکل گرفته حاصل یک کار جمعی و یک تعامل گروهی است که نه تنها در داخل دولت بلکه در داخل قوا شکل گرفته است و تمام دستگاه‌‌های ذی‌ربط در این امر با ما همکاری کرده‌اند. 

سرپرست وزارت نیرو ادامه داد: همکاران ما  در آب منطقه‌ای  تلاش‌های بسیاری انجام دادند و برای رسیدگی به وضعیت نامناسب کشف رود منتظر تامین منابع مالی نشدند و در این امر قدم‌های موثری برداشتند که باعث شد کشف‌رود بار دیگر به جایگاه اصلی خود باز گردد. 

محمودی با بیان اینکه طرحی که امروز کلنگ‌زنی می‌شود طرح انتقال پساب از خین عرب به غرب مشهد؛ بخشی از طرح جامع بلند مدت آب مشهد است، تصریح کرد: این کلان شهر همواره باید برای 25 سال آینده خود نیز برنامه‌ریزی داشته باشد. یعنی به صورت مدام هر سالی که می‌گذرد به اهداف بزرگ‌تر نزدیک‌تر شود.

وی با اشاره به اینکه جغرافیای این منطقه خشک است و لذا آبرسانی آن بسیار سخت است، خاطرنشان کرد: همچنین یک کانون و یک منبع آبی مشخص در این منطقه وجود ندارد و باید برای تامین آب این شهر برنامه‌ریزی انجام شود.

سرپرست وزارت نیرو گفت: طبیعتا پسابی که در اختیار حوزه‌های مصرفی غیر شرب قرار می‌گیرد باید کاملا منطبق بر استانداردهای زیست‌محیطی باشد که این استانداردها  بر گرفته از استانداردهای جهانی است. 

محمودی در خصوص هدف خود از از این سفر، اظهار کرد: هدف بنده این بود که به زیارت امام رضا‌(ع) بیایم و مردم عزیز استان خراسان را دیدار کنم همچنین از جمله اهداف این سفر رسیدگی به وضعیت بلند مدت  آب شهر مشهد و یکی هم ادامه پروژه زیست‌محیطی است که با تصفیه فاضلاب‌ها و بهسازی کشف‌رود و انتقال پساب‌ها که براساس استانداردهای محیطی می‌تواند به گردش آب در منطقه کمک کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: