• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-10686-5
  • خبرنگار : 15234
  • منبع خبر : ----

رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری خبر داد

پوشش ۳۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور/ پیگیری کسب حمایت شهرداری مشهد از محصولات دانش‌بنیان

 رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری  گفت: ۳۲۰۰ شرکت دانش بنیان تحت پوشش ما قرار دارند. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر سید محمد صاحبکار خراسانی امروز 16 ام شهریور ماه در نشست خبری که با حضور روسای شرکت‌های دانش بنیان استان خراسان رضوی در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، اظهار کرد: ۱۸ هزار شرکت درسامانه ی ما نام کاربری ایجاد کرده اند و ۱۰ هزار شرکت تکمیل اطلاعات داشته اند و در نهایت سه هزار و ۲۰۰ شرکت تحت پوشش ما قرار دارند.

وی افزود : ۱۰ هزار نوع محصول توسط شرکت های دانش بنیان درکشور تولید می شود که اگر کیفیت خود را حفظ کند، دولت در فروش محصولات آن ها در بازارهای جهانی می تواند کمکشان کند. 
ما بر اساس استانداردها حمایت های ویژه ای از شرکت های دانش بنیان داریم و از هر شرکتی که بیشتر به استانداردها پایبند و نزدیک باشد، حمایت ویژه می کنیم. 

رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: براساس بازخوردها در فرایندهای ارزیابی که در طول چند سال گذشته داشته ایم، آیین نامه مان را ارزیابی کرده‌ایم. سال 92 ویرایش اول و سال 93، 94، 95 و اکنون برای سال 96 نیز ویرایش ششم را آماده می کنیم. فرایندهای ما بارها اصلاحات جزیی داشته است و هدف ما این است که شرکت های مختلف را وارد این فرایند سازیم.

صاحبکار گفت: در گذشته شرکت هاب دانش بنیان به مدت 5 الی 10 سال معافیت مالیاتی داشته اند، به این صورت که فرایند معافیت توسط فرد ممیزی انجام می گرفت و ممکن بود روابط نادرست در این میان شکل گیرد. 

وی افزود: امروز به صورت الکترونیکی از طریق سامانه اظهار نامه ها ارائه می شود و با یک فایل الکترونیکی اسامی شرکت های معاف از مالیات ارائه می شود و روی سامانه جامع قرار می گیرد. طی این فرایند امکان شکل گیری روابط ناسالم به حداقل رسیده است.

رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری در خصوص معافیت گمرک، بیان کرد: معافیت گمرگ شامل خرید برخی محصولات آزمایشگاهی شرکت های دانش بنیان خواهد شد. 

صاحبکار اظهار کرد: فلسفه کاهش حمایت هر ساله ما این است که شرکت ها هر ساله نیز خود را ارتقا دهند. 

وی خطاب به روسای شرکت های دانش بنیان گفت: هیچ شرکت دانش بنیانی نباید برای ارائه ی خدمات نیاز به جواز دانش بنیانی داشته باشد؛ خدمات و کیفیت محصولاتتان باید معرف شما باشد، نه حمایت دانش بنیانی.

وی اضافه کرد: مکانیزم بازار باید براساس قیمت و زمان پایین و کیفیت بالا باشد؛ قرار نیست محصولاتتان کیفیت لازم را نداشته و قیمت و زمان ساخت محصول استاندارد نباشد و بخواهد در پشت برند دانش بنیان خود را پنهان کند.

پیگیری توافقنامه با شهرداری مشهد برای حمایت از محصولات دانش‌بنیان

وی خاطرنشان کرد: ما با شهرداری تهران توافقاتی داشته ایم که کل محصولات شهر تهران تحت شرکت های دانش بنیان باشد و در دوره ی جدید شهرداری مشهد هم این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: