• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-7091-5
  • خبرنگار : 15232
  • منبع خبر : ----

رییس پارک علم و فناوری خراسان:

40 درصد سفرها‌ در دنیا با هدف گردشگری دینی انجام می‌گیرد

رییس پارک علم و فناوری خراسان گفت: طبق تحقیقات صورت گرفته نزدیک به 40 درصد سفرها‌ در دنیا با هدف گردشگری دینی انجام می‌گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر سید حسن علم‌الهدایی امروز 16 شهریورماه در کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نوین در مدیریت، اقتصاد و توانمندی صنعت جهانگردی با بیان اینکه گردشگری نیاز طبیعی هر انسان است، اظهار کرد: امروز سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری بسیار وسیع شده است. بیش از 8 درصد مشاغل و بیش از 9 درصد سرمایه‌گذاری‌های دنیا به بخش گردشگری اختصاص دارد و کشورهایی که در این خصوص زیرساخت‌های مناسبی دارند، رقم بالایی از تولید ناخالص ملی خود را از این بخش تامین می‌کنند.

رییس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به انواع گردشگری خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از کشورها بر روی گردشگری سلامت سرمایه‌گذاری کرده‌اند، زیرا نفع حاصل از گردشگری سلامت 3 برابر سایر گردشگری‌ها است. در حال حاضر کشورهای در حال توسعه از پیشتازان گردشگری سلامت هستند. ترکیه رتبه ششم، و ایران با وجود فرصت‌های بسیار در این حوزه، رتبه پنجاهم را کسب کرد.

وی به جاذبه‌های گردشگری شهر مشهد اشاره و عنوان کرد: مشهد به عنوان بزرگترین کلان‌شهر مذهبی دنیا، می‌تواند در تمام ابعاد گردشگری سرآمد باشد. طبق تحقیقات صورت گرفته نزدیک به 40 درصد گردشگری‌ در دنیا با هدف گردشگری دینی انجام می‌شود و با توجه به وجود بارگاه امام رضا(ع) و انبوه زائران خارجی و داخلی در مشهد می‌توان از این فرصت در تمام ابعاد گردشگری استفاده کرد.


علم‌الهدایی افزود: اقتصاد فرهنگ، امروز 820 میلیارد از اقتصاد جهانی را به خودش اختصاص داده است و سهم ایران 100 میلیون دلار است. درحالی که درآمد گردشگری ما می‌تواند برابر با درآمد نفت و گاز کشورمان باشد، البته اگر به این صنعت توجه شود.
 
وی به ارائه راه‌حل‌هایی جهت افزایش میزان گردشگری در ایران پرداخت و گفت: باید فرهنگ‌سازی شود و جاذبه‌های گردشگری را معرفی کنیم، زیرساخت‌ها و امکانات مناسب باید بهبود پیدا کند و لازم است که اعتمادسازی بین‌المللی انجام دهیم و در نهایت گردشگری دینی را تقویت کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: