• پنجشنبه ۱۶ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-7191-5
  • خبرنگار : 15232
  • منبع خبر : ----

یک کارآفرین:

شرایط سختی برای گردشگران خارجی وضع کردیم

یک کارآفرین برتر گفت: در تمام دنیا به گردشگر احترام می‌گذارند اما در ایران شرایط سختی را برای گردشگران وضع کردیم و علاوه بر آن بیشتر به دنبال کسب درآمد از توریست هستیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بهروز فروتن امروز، 16 شهریورماه در کنفرانس بین المللی پژوهش‌های نوین در مدیریت، اقتصاد و توانمندی صنعت جهانگردی با بیان اینکه تقریبا جمعیت ایران، آلمان و ترکیه مشابه یکدیگر است عنوان کرد: آلمان یک پنجم کشور ما است اما هفت برابر ما گردشگر دارد و ترکیه یک دوم ما است اما هشت برابر ما گردشگر دارد. 

وی ادامه داد: همچنین کشورهای مالزی، امارات و فرانسه هرکدام چندین برابر ما گردشگر دارند در حالی که مساحت تمام آنها بسیار کمتر از کشور ما است. 

این کارآفرین برتر افزود: ایران ارزان‌ترین کشور توریستی دنیا است، از نظر جاذبه‌های طبیعی جزو 5 کشور برتر جهان است، از نظر قدمت تاریخی و آثار باستانی جزو 10 کشور برتر دنیا به‌شمار می‌رود و اگر بخواهیم با توجه به پتانسیلی که در اختیار داریم محاسبه کنیم، اکنون باید 120 میلیون نفر گردشگر در سال می‌داشتیم.


فروتن ادامه داد: مدتی قبل با تعدادی توریست که از اساتید بزرگ دانشگاه در اروپا بودند به همدان رفتیم تا از مزار بوعلی‌سینا بازدید کنیم، شخصی که آنجا بود عنوان کرد که بسته است و باید بعد از ظهر ساعت 5 بیایید، ما گفتیم بعدازظهر بلیت بازگشت داریم اما مسوول آنجا گفت می‌خواهم نماز بخوانم و قبول نکرد فرد دیگری در را به روی ما باز کند، آنجا بود که به واقع گریستم.

وی اظهار کرد: ثروت ما نفت و گاز نیست، ثروت ما اندیشه ماست، باید باور داشته باشیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم. اگر دولت این اعداد و ارقام را باور کند و اگر مردم ما به گردشگران احترام بگذارند مطمئن باشید ما به 5 میلیون گردشگر قانع نخواهیم بود.
 
در ادامه دکتر محمدحسن کریم، دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه خوارزمی تهران به گردشگری آموزشی اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما به گردشگری آموزشی توجهی نداریم و حتی برخی از کشورهای همسایه هم حاضر نیستند در دانشگاه‌های ما تحصیل کنند در حالی که در خارج از کشور 60 هزار دانشجوی ایرانی وجود دارد.

وی به گردشگری پزشکی اشاره کرد و گفت: 30 سال قبل، هندی‌ها در دهلی 5 بیمارستان بین‌المللی ایجاد کردند و بیماران از آسیا و اروپا به هند برای درمان رفتند لذا با وجود زیرمیزی‌هایی که در کشورمان از بیماران اخذ می‌شود آنها به ایران برای درمان سفر نمی‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: