• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-10084-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان:

امسال سرمایه پروانه‌های بهره‌برداری استان به 3000 میلیارد تومان می‌رسد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان سال 92 میزان کل سرمایه پروانه‌های بهره برداری در خراسان رضوی 300 میلیارد تومان بود که این رقم در سال 95 به 1336میلیارد تومان رسیده و در سال 96 نیز به 3000 میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، راضیه علیرضایی دیروز، 16 شهریور ماه، در چهل‌ و دومین نشست مشترک رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن، مجلس شورای اسلامی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی در سالن همایش اتاق بازرگانی مشهد اظهار کرد: به نظر می‌رسد که شاخص سرمایه‌گذاری یک عدد منطقی برای ارزیابی صنعت در مقایسه با سایر بخش‌ها دیگر باشد. نزدیک به 1000 میلیون یورو ماشین آلات صنعتی که ساخت داخلی نداشت، طی 3 تا 4 سال گذشته وارد استان شده  و 70 درصد این ماشین آلات برای فرآوری در حوزه مواد معدنی بوده است. 

وی ادامه داد: متاسفانه به این مورد که نزدیک به 10 هزار میلیارد تومان سرمایه در حوزه مواد معدنی، آهن، طلا و مس در استان سرمایه‌گذاری شده، توجهی نشده است. این رقم در 11پروژه بزرگ استان از 500 میلیارد تومان در سال 95 به 8000 میلیارد تومان در سال 96 رسیده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه مصرف گاز صنعتی استان در سال 95 نسبت به سال قبل از آن 11درصد رشد داشته، تصریح کرد: استنباط ما این است که این تغییرات به تغییراتی که به معنی حل مشکلات واحدهای تولیدی باشد، نیست. اما می توانیم ببینیم که شروع در روند سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که ما نیاز بیشتری به همکاری بین بخش‌های مرتبط با صنعت در قوه مققنه، قضاییه و اجراییه داریم تا اینکه تا شرایط بهتری داشته باشیم.

علیرضایی خاطرنشان کرد: استان در سال 92، 60 هزار خودروی تولید شده و حدود 5000 خودرو کفی ناشی از مشکلات تحریم‌ها داشتیم. در سال 95 حدود 160هزار خودرو تولید شده که این رشد به همان میزان در بخش قطعه سازی استان اثر مثبت داشته است. 

وی ادامه داد: اگر مشابه بند ب ماده 83 قانون برنامه پنجم که به شرکت‌های دولتی  و شهرداری‌ها اجازه انتشار اوراق مشارکت داده شده، اجازه بدهند بخش خصوصی معتبر که اعتبارسنجی می‌شود، بتواند انتشار اوراق داشته باشد، اتفاق خیلی خوبی است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: