• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-10284-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد:

سرمایه‌ها و نقدینگی مردم باید به سمت حوزه معدن هدایت شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید طرحی مانند مشارکت ارایه شود تا سرمایه‌های مردم به حوزه معدن هدایت شود، روش‌های جذب سرمایه مردم به سمت کسب‌وکار کاذب اشتباه است و باید مراقب باشیم تا سرمایه‌ها و نقدینگی موجود در نزد مردم به این سمت نرود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدحسین فرهنگی در چهل‌و دومین نشست مشترک رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی که در سالن همایش اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد، با تاکید بر نیاز به استفاده از ظرفیت شورای معادن استان‌ها داریم، اظهار کرد: ظرفیت‌های زیادی در استان‌ها وجود دارد. 

وی با اشاره به اینکه نیازمند ارایه پیشنهاد یا طرحی برای ساماندهی مسائل اجتماعی مرتبط با معادن هستیم، عنوان کرد: طرحی مانند ماده ای که در بخش نفت و گاز پیشنهاد شد که قسمتی از منابع حاصله را برای توسعه مناطق نفت‌خیز مورد تمرکز قرار گيرد، پیشنهاد شود؛ بنابراین می‌توان در حوزه معدن نیز برای حقوق دولتی معادن و یا مالیات‌هایی که از معادن گرفته می‌شود، پیشنهادهایی را مطرح کرد، البته این کار نیازمند کار کارشناسی است.

فرهنگی با ارائه پیشنهادی در رابطه با ظرفیت قانون برنامه ششم در حوزه معدن تصریح کرد: پیشنهاد دیگر که وجود دارد استفاده از ظرفیت قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر اختصاص 40 درصد از منابع بانکی به بخش صنعت و معدن است. این ظرفیت مهمی است که با مطالبات زیادی در مجلس مواجه شد که در نهایت تصویب و از ابتدای امسال نیز لازم الاجراست. 

وی به تاکید بر اینکه نباید سرمایه‌های مردم به سمت کسب‌و کار کاذب جذب شود، خاطرنشان کرد: طرحی ارائه شود که به جذب نقدینگی‌های در اختیار مردم به نفع حوزه صنعت و معدن منجر شود، البته این کار نیز کارشناسی است. بانک مرکزی به درستی تاکید دارد که سود بانکی را کاهش دهد و باید با همکاری بخش خصوصی، دولت و مجلس این طرح اجرا شود. باید طرحی مانند مشارکت و ... ارایه شود تا سرمایه‌های مردم به حوزه معدن هدایت شود. روش‌های جذب سرمایه مردم به سمت کسب‌وکار کاذب اشتباه است و باید مراقب باشیم تا سرمایه‌ها و نقدینگی موجود در نزد مردم به این سمت نرود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: