• جمعه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-10384-5
  • خبرنگار : 15262
  • منبع خبر : ----

رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خبر داد

امضای تفاهم‌نامه بر اساس پیشنهادهای کمیسیون‌های صنعت و معدن

رییس دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی از امضای تفاهم نامه ای بر اساس پیشنهادهای کمیسیون صنعت، معدن و تجارت مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی‌اکبر لبافی در چهل‌و دومین نشست مشترک رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن، مجلس شورای اسلامی و شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی در سالن همایش اتاق بازرگانی مشهد اظهار کرد: در قالب گروه‌های کارشناسی مطالب در دو بخش صنعت و معدن بررسی شد و کمیسیون صنعت و معدن اتاق در دبیرخانه شورای گفتگو، پیشنهادهای دو کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت که حاصل آن یک تفاهم نامه است که در 39 بند است که در پایان این جلسه به امضا می‌رسد.

وی با اشاره اصلاح قوانین و مقررات در حوزه صنایع و معادن تصریح کرد: آنچه که در روند کلی اتفاق افتاد این است که از گذشته هم کتابچه ای را تحت عنوان قوانین مخل کسب و کار تهیه کردیم که در حوزه معدن تاکید بیشتری شده چون حوزه تخصصی بحث ماست. از مواردی که پیشنهاد شده، حدود 30 درصد اجرای قوانین و مقررات و بررسی موانع و مشکلاتی است که از نگاه کمیسیون اتاق، موانع اجراست، حدود 30 درصد، اصلاح قوانین ومقررات است که باید با شرایط موجود تطبیق داده شود.

رییس دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی با اشاره به اینکه باید مباحثی در قالب مالیاتی، بیمه‌ای و ... در حوزه صنعت ومعدن اتفاق بیافتد، خاطرنشان کرد: 40 درصد قوانین و مقررات جایگزین است و به لحاظ موضوعی و مباحثی در قالب مالیاتی، بیمه‌ای، مشوق‌ها و تحرک‌هایی مطرح می‌شود که باید در بخش‌های مختلف اتفاق بیافتد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: