• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-16390-5
  • خبرنگار : 15100
  • منبع خبر : ----

تنها بعد از گذشت ده روز از افتتاح؛

فرودگاه تفريحي آموزشي نيشابور خالي از خلبان شد

فرودگاه تفریحی-آموزشی در باغرود نيشابور كه از افتتاح آن حدود ده روز بيشتر نمي‌گذرد، خالي از پرسنل پروازي شد؛ كاظم عبدالهي رئيس سازمان تعمير و نگهداري فني و مهندسي هواپيمايي مركز آموزش فنون هوايي علت را نامناسب بودن اسكان كاركنان و عمل نكردن به تعهدات از سوي اردوگاه شهيد رجايي دانست.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، اين فرودگاه در هفته دولت افتتاح شد، اما بعد از گذشت تنها ده روز خبر رسيد، پرسنلي كه در اين فرودگاه تفريحي - آموزشي از تهران در نيشابور مستقر شده بودند، به علت مشكل اسكان به تهران بازگشتند.

در اين رابطه گفت‌وگويي با كاظم عبدالهي داشتيم و علت را جويا شديم؛ وي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا عنوان كرد: طي جلسه‌اي كه در فرمانداري برگزار شد هر يك از بخش‌ها يك سري تعهدات دادند؛ براي مثال تعهد ما درباره خلبان، هواپيما، عمليات، فني و مهندسي و... در اين فرودگاه بود؛ اردوگاه شهيد رجايي نيز تعهدي مبني بر اسكان كاركنان ما داده بود.

وي ادامه داد: متاسفانه اعضاي پرسنل با من تماس گرفتند و اعلام كردند كه پس از افتتاح فرودگاه حتي محل اسكان را نيز از پرسنل گرفته و آنان را  بيرون كردند؛ كاركنان نيز بعد از اين اتفاقات به تهران آمدند. ما به زودي جلسه‌اي در اين باره در تهران تشكيل خواهيم داد تا موضوع فعاليت در اين فرودگاه مشخص شود.

عبدالهي ادامه داد: متاسفانه مكاني كه به كاركنان ما داده بودند به دستور مديريت اردوگاه از آن‌ها گرفته شد و بعد از آن پرسنل ما نيز داخل خود فرودگاه در يك خانه با وضعيت و امكانات نامناسب بدون حمام و آب گرم، اسكان يافتند. اگر چه همان محل اسكان اوليه هم مناسب نبود اما چون هدف ما افتتاح فرودگاه بود، با شرايط كنار آمديم وگرنه جاي اوليه اي هم كه در اختيار ما قرار داده بودند و بعد آن را پس گرفتند؛ وضعيت مناسبي نداشت؛ آيا خلبان و مهندس در آن مهمان سرا با آن شرايط اسكان مي‌يابد؟ ولي ما همه اين شرايط را قبول كرده بوديم چرا كه مي خواستيم اين كار مهم را به سرانجام برسانيم؛ اين كار كوچكي بود ما در آينده براي فرودگاه مسافربري و موارد ديگر مي‌خواستيم حركتي كنيم حالا بايد ديد چه اتفاقي مي‌افتد اميدواريم آقايان كمك كنند؛ اگر قرار باشد امكانات حداقلي را تقبل نكنند، ديگر چه كار مي‌توان كرد.

عبدالهي افزود: ما وقتي 5 نفر نيرو اعزام مي‌كنيم، به آن‌ها حدود 25 ميليون تومان حقوق براي استقرار مي‌دهيم در نتيجه هزينه جا و مخارج كه مجموع آن مبلغ كمي مي‌شود، اگر فراهم نگردد و آسايش و آرامش كاركنان ما تامين نشود، واقعا پرسنل ما هم نمي‌توانند بمانند.

وي تصريح كرد: جلسه‌اي خواهيم داشت كه تصميم بگيريم آيا دوباره اين كار را ادامه بدهيم يا خير و آيا آقايان در آن جا مسئوليت قبول مي‌كنند يا نه.

رئيس سازمان تعمير و نگهداري فني و مهندسي هواپيمايي مركز آموزش فنون هوايي گفت: من از مسئولان مي‌خواهم به اين بخش كمك كنند، همان طور كه مركز كمك مي‌كند؛ هزينه‌هاي زيادي براي پرسنل، رفت و آمد، ماموريت، بخش هواپيمايي و... شده است؛ ولي همه اين‌ها را به عهده گرفته‌ايم چرا كه هدف ما اشاعه فرهنگ هوانوردي است؛ اما لااقل اردوگاه يا هر جاي ديگري نظير شهرداري و يا نهادهاي ديگر اگر نتوانند يك سري امكانات بسيار جزئي را در اختيار پرسنل ما قرار دهند كه در آسايش و آرامش، پرواز ايمن داشته باشند، نمي‌توان كاري كرد.

كاظم عبدالهي پيش از اين در حاشيه مراسم افتتاحيه به خبرنگار ايسنا درباره اين فرودگاه گفته بود: فرودگاه باغرود نيشابور يك فرودگاه تفريحي - آموزشي است كه مسئولان نيشابور از مركز آموزش فنون همكاري خواستند تا بتوانند آن را فعال كنند. در كنار اين بخش‌هاي خصوصي و هواپيماهاي فوق سبك و بالن‌هاي پروازي كه با هواي گرم كنترل مي‌شوند؛ پرواز دارند.

انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: