• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-14014-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان خبر داد؛

تأسیس اولین هنرستان ایرانی‌اسلامی کشور در مشهد

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اخیرا هنرستان فنی و حرفه‌ای هنرهای ایرانی و اسلامی در ناحیه چهار مشهد تاسیس شده و آغاز به کار کرده است این هنرستان اولین هنرستان ایرانی و اسلامی است که در کشور تاسیس شده است.

رضا صابری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه «در سال گذشته80 هزار دانش‌آموز در پایه نهم داشته‌ایم»، اظهار کرد: تاکنون 28 درصد دانش‌آموزان در رشته تجربی، 25 درصد در رشته انسانی و 11 درصد در رشته ریاضی ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین 21 درصد از دانش آموزان در شاخه کار و دانش و 15 درصد  در رشته فنی و حرفه‌ای ثبت نام شده‌اند. 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در رشته تجربی 16 هزار و 608 نفر، در رشته انسانی15 هزار و 62 نفر و در رشته ریاضی6551 نفر ثبت نام داشته‌ایم.

صابری افزود: 12 هزار و 150 دانش‌آموز در شاخه کار ودانش و 9 هزار و 200 دانش‌آموز هم در شاخه فنی و حرفه‌ای ثبت نام کرده اند. 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از مجموع 80 هزار دانش آموز پایه نهم در سال گذشته، تاکنون اطلاعات ثبت نام 60 هزار نفر از آنان در سامانه سناد ثبت شده است. 

صابری تصریح کرد: در سال گذشته 38 درصد از دانش‌آموزان استان در شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش و 62 درصد در شاخه نظری تحصیل می‌کردند. در سال جاری و با توجه به اطلاعاتی که در سامانه سناد ثبت شده است 36 درصد از دانش‌‌آموزان به شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش و 64 درصد به شاخه نظری رفته‌اند. البته پیش‌بینی می‌کنیم افرادی که تاکنون اطلاعات آنها در سامانه سناد ثبت نشده و همچنین دانش‌آموزان قبولی شهریور در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش ثبت نام کنند.

وی در خصوص برنامه توسعه متوازن رشته‌ها  یادآور شد: باید در پایان برنامه ششم توسعه تعداد دانش‌آموزانی که در شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش و رشته های نظری تحصیل می‌کنند، برابر باشد. اگر بخواهیم به این هدف دست پیدا کنیم باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

صابری ادامه داد: اگر بتوانیم در سال جاری  درصد دانش‌آموزانی که در فنی و حرفه‌ای و کار دانش تحصیل می کنند را به 41 درصد برسانیم می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که در پایان برنامه ششم توسعه تعداد دانش‌آموزانی که در شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش و رشته های نظری تحصیل می‌کنند با یکدیگر برابر باشند. 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی عنوان کرد: خراسان رضوی از نظر تحصیل دانش‌آموزان در فنی و حرفه‌ای و کار و دانش نسبت به میانگین کشوری در رتبه بالاتری قرار دارد این میانگین در سطح کشور 34 درصدو در خراسان رضوی 38 درصد است. 

تاسیس اولین هنرستان ایرانی‌اسلامی کشور در مشهد

وی  تصریح کرد: اخیرا هنرستان فنی و حرفه‌ای هنرهای ایرانی و اسلامی در ناحیه چهار مشهد تاسیس شده و آغاز به کار کرده است این هنرستان اولین هنرستان ایرانی و اسلامی است که در کشور تاسیس شده است. این هنرستان که از سال جاری دانش‌آموز می‌پذیرد رشته‌‌هایی همچون معماری، آئینه‌کاری، نگارگری، معماری داخلی و تراش سنگ‌های قیمتی دارد. 

صابری افزود: همچنین رشته‌های فوتوگرافیک و معماری داخلی از جمله رشته‌هایی جدیدی هستند که در سال جاری به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش استان اضافه شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: