• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-11086-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

کارشناس اتحادیه‌های علمی دانشجویی وزارت علوم مطرح کرد:

تاسیس 34 اتحادیه علمی دانشجویی در کشور/ توجه ویژه سرپرست وزارت علوم به انجمن‌های علمی

کارشناس اتحادیه‌های علمی دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال حاضر 34 اتحادیه علمی و دانشجویی مجوز تاسیس خود را از وزارت علوم دریافت کرده‌اند.

حمیده عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، تاکید کرد: رشته‌های متعددی در دانشگاه‌های کشور وجود دارد و به دنبال آن تقاضاهای متعددی به منظور تاسیس اتحادیه‌های علمی دانشجویی به وزارت علوم ارائه شده است و رشته‌های فلسفه، حقوق، ریاضی و تربت‌بدنی درخواست رسمی خود را برای تشکیل اتحادیه به وزارت علوم ارسال کرده‌اند.

وی یکی از اولویت‌های وزارت علوم را تاسیس اتحادیه‌های علمی و دانشجویی و تداوم فعالیت آن‌ها دانست و اظهار کرد: هدف از تاسیس اتحادیه‌های انجمن علمی را هم افزایی میان دانشجویان به منظور اشتراک گذاشتن توانمندی‌ها و ارتباط گرفتن با صنعت و سازمان‌های دولتی و خصوصی است و در این راستا تاکنون تفاهم‌نامه‌های متعددی با سازمان‌ها و مراکز مختلف کشور منعقد شده است.

کارشناس اتحادیه‌های علمی دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: ما در وزارت علوم خود را موظف می دانیم که از طرح‌ها و برنامه‌های علمی دانشجویی به صورت ویژه حمایت کنیم

نقش موثر اتحادیه‌‌های انجمن‌های علمی در حل مشکل اشتغال‌ کشور

عبداللهی با اشاره به اینکه تجربه موفق کارگروهی در اتحادیه علمی دانشجویی بسیار ارزشمند بوده و یکی از دستاوردهای مهم آن‌ها محسوب می‌شود، اضافه کرد: با توجه به بحران اشتغال در کشور، ما باید اتحادیه‌های علمی دانشجویی را به سمت و سویی سوق دهیم تا آن‌ها بتوانند خلاقیت و ایده‌های خود را به صورت برنامه‌های گروهی مدون کنند و در شرکت‌های دانش بنیان به ثبت برسانند.

وی با تاکید براینکه تمام تلاش ما این است که ارتباط اتحادیه‌های علمی دانشجویی با صنعت به گونه‌ای باشد که منجر به اشتغال و کارآفرینی دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی شود، تاکید کرد: تاکنون تفاهم نامه‌های خوبی میان اتحادیه‌های با سازمان‌های مختلف کشور منعقد شده است که در این زمبنه می توان تفاهم‌نامه‌ی اتحادیه انجمن‌های علمی روان‌شناسی با موضوع حمایت از طرح‌های این اتحادیه در حوزه علوم مغز و شناختی نام برد. 

کارشناس اتحادیه‌های علمی دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ما توانسته‌ایم ظرفیت‌های بسیاری را از انجمن‌های علمی دانشجویی رشته‌های مختلف در قالب اتحادیه‌ها به‌کار بگیریم و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های سراسر کشور نیز از این موضوع استقبال کردند. تجربه موفق کار گروهی در اتحادیه علمی دانشجویی بسیار ارزشمند بوده و یکی از دستاوردهای مهم آن‌ها محسوب می‌شود.

عبداللهی خاطرنشان کرد: اتحادیه‌های علمی دانشجویی نظیر شبکه مویرگی با انجمن‌های علمی دانشگاه‌ها سراسر کشور در ارتباط هستند و توانسته اند تاکنون برنامه‌ها، همایش‌ها و کنفرانس‌های مطلوبی را در سطح ملی برگزار کنند. اگر طی سال‌های گذشته همایش‌های که توسط این اتحادیه‌ها برگزار می‌شد در سطح ملی بود، از این پس آن‌ها وارد عرصه بین‌المللی می‌شوند که نمونه آن برگزاری همایش بین‌المللی اتحادیه علمی دانشجویی عمران در دانشگاه آمل است.

کارشناس اتحادیه‌های انجمن علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: تمام تلاش ما در وزارت علوم این است که  تا چشم‌انداز مطلوبی را برای توسعه انجمن‌های علمی در قالب‌اتحادیه‌های علمی دانشجویی داشته باشیم. 

عبداللهی با بیان اینکه انجمن‌های علمی اگر طرح‌ها و برنامه‌های خود را در قالب طرح علمی و دانشجویی در اتحادیه‌ها ارسال کنند، حتما از آن‌ها حمایت خواهد شد، خاطرنشان کرد: در طرح و برنامه‌های انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها  که به صورت ملی حضور حداکثری دانشجویان در آن دیده شود،  حتما مورد حمایت وزارت علوم خواهد بود. 

توجه ویژه سرپرست وزارت علوم به انجمن‌های علمی دانشجویی

وی درخصوص سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: سرپرست وزارت علوم، دکتر ضیاء هاشمی همواره نگاه ویژه‌ای به انجمن‌های علمی و دانشجویی داشته‌اند و مطمئن هستیم از این پس نیز اتحادیه‌های علمی و دانشجویی مورد حمایت ویژه ایشان قرار خواهد گرفت. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: