• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 966-6885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد

تقویت ارتباط و تعامل دولت‌های مسلمان با یکدیگر

استاندار خراسان رضوی بر تقویت ارتباط  و تعامل دولت‌های مسلمان با یکدیگر تاکید کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان و به نقل از  روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در دیدار با زلمی ویسا، والی قندهار که در صدر هیاتی به مشهد سفر کرده است، با اشاره به ضرورت تقویت ارتباط و تعامل دولت‌های مسلمان با یکدیگر، بر توسعه مناسبات با کشور افغانستان به ویژه ولایت  قندهار تاکید کرد. 

وی خواستار استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه مناسبات بین دو استان شد و اظهار کرد: تبادل اطلاعات اقتصادی، تسهیلات تجاری و ترانزیتی بین دو طرف در زمینه صدور روادید، افزایش روند سرمایه گذاری و رفع موانع سرمایه گذاری، به تحقق این مهم کمک شایان توجهی می‌کند. 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به سطح مطلوب روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان، افزود: ما آماده همکاری در حوزه‌های صنعتی، تجاری، علمی، فرهنگی، بهداشتی، خدمات شهری، زراعی و محیط زیست با ولایت قندهار هستیم.

رشیدیان از آمادگی استان برای تبادل استاد، دانشجو و همکاری‌های مشترک فرهنگی با قندهار  خبر داد و گسترش روابط تجاری، برپایی نمایشگاه تخصصی و مشترک، ارائه توانمندی‌های اقتصادی دو طرف، بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و غیر دولتی و تبادل هیات‌های تجاری بین دو استان را مورد تاکید قرار داد. 

وی گفت: در صدور خدمات فنی و مهندسی، احداث شهرک صنعتی، تسهیل در روند فعالیت تجار و بازرگانان دو طرف و تسریع در مبادله کالا آمادگی لازم وجود دارد.
رشیدیان بر تداوم و گسترش توریسم درمانی با توجه به وجود مراکز درمانی مجهز و کادر درمانی متخصص، تاکید کرد و از همکاری‌های مشترک در این حوزه با برخی ولایت های افغانستان خبر داد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به حجم قابل توجه سرمایه گذاری در بند چابهار و برنامه ریزی برای اتصال آن به خط آهن سراسری مشهد، تهران، گفت: از این طریق و ارتباط آن با مسیر ریلی خواف به هرات، زمینه برای توسعه حمل و نقل ایمن ریلی فراهم می شود.

وی از همجواری استان با کشورهای همسایه به عنوان یک مزیت یاد کرد و تامین امنیت در مناطق مرزی را ضروری دانست و افزود: باید در این راستا تلاش‌های بیشتری صورت گیرد. 

رشیدیان بازگشت برخی افراد و گروهک های تکفیری از سوریه به افغانستان را موجب نگرانی دانست و گفت: ما خواهان استقرار امنیت و ثبات در کشورهای همسایه خود هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: