• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-8191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بختیاری:

باغات آستان قدس در لاسجرد، راور و گناباد نیاز به اقدامات عاجل دارد

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي گفت: باغات عظیم موقوفه آستان قدس در لاسجرد سمنان، راور کرمان و گناباد نیاز به اقدامات عاجل و اساسی برای مراقبت و صیانت دارد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، سید مرتضی بختیاری در مراسم بهره‌برداری از ١٠٠ هکتار باغات متراکم مجموعه ملک آباد که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، رئیس و اعضای شورای شهر مشهد و مسئولان استانی برگزار شد، بر لزوم تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور تاکید و استفاده از فناوری‌های نوین کشاورزی و باغداری را از مهمترین رویکردهای آستان قدس رضوی برای حفظ و توسعه باغات و مزارع دانست.

وی اظهار کرد: تولیت آستان قدس رضوی دستور دادند که در مجموعه باغات و مزارع امام رضا(ع) نباید هیچ درختی قطع شود که این مهم نشان دهنده توجه و دقت ایشان در موضوع است.

بختیاری با اشاره به انعقاد و تبادل تفاهم نامه‌هایی با وزارت جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها و مراکز دانش بنیان کشور بیان کرد: آستان قدس رضوی درصدد است تا با نوسازی باغات سطح شهر مشهد که ٣٥ درصد فضای سبز این شهر مقدس را شامل می‌شود، فضای مطلوب‌تر و زیباتری را برای زائران و مجاوران فراهم کند.

وی گفت: برای نوسازی باغ ملک آباد ٢ هزار و ٩٠٠ درخت قطع شد که به جای آن ٧٠ هزار اصله درخت کاشته شد و بنا داریم که در ازای قطع هر درخت آفت زده، ١٠٠ اصله درخت جوان و مرغوب کاشته شود.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، التزام و رعایت قانون و کمیسیون ماده ٧ شهرداری ها را مهمترین برنامه‌ها در توسعه و حفظ باغات دانست و افزود: برای جلوگیری از آفات، تگرگ و سرمازدگی محصولات که متاسفانه تهدیدی جدی برای باغات و مزارع موقوفه محسوب می‌شود، ناگزیز هستیم که اقدامات اصلاحی و فنی را اجرا کنیم.

وی گفت: در لاسجرد سمنان، راور کرمان و گناباد که باغات عظیم موقوفه وجود دارد نیاز به اقدامات عاجل و اساسی برای مراقبت و صیانت وجود دارد که امیدواریم با همکاری نهادهای مسئول هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

بختیاری گفت: ایجاد باغات الگویی، بهره برداری صحیح از منابع خاک و آب، احداث شهرک علمی و فناوری برای آموزش و ارتقای سطح علمی و فنی متخصصان کشاورزی و باغداری و تولید بذر و نهال با کیفیت برای استفاده کشاورزان از برنامه‌های آستان قدس رضوی است که با جدیت و اهتمام ویژه در حال انجام است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: