• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-14186-5
  • خبرنگار : 15232
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی:

ضیاء هاشمی می‌تواند مطابق نظر رئیس‌جمهور وزارت علوم را اداره کند

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی گفت: دکتر سید ضیاء هاشمی فردی است که می‌تواند مطابق نظر رئیس‌جمهور و در راستای اهداف ایشان وزارت‌علوم، تحقیقات و فناوری را اداره کند.

دکتر محمدحسین طیرانی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه پس از سه ماه، رئیس‌جمهور موظف است گزینه پیشنهادی خود را برای وزارت علوم به مجلس معرفی کند، اظهار کرد: دکتر سید ضیاء هاشمی چهار سال تجربه فعالیت در وزارت علوم را دارد و توانمندی ایشان بر کسی پوشیده نیست. 

وی با اشاره به ویژگی‌های وزیر علوم آینده، عنوان کرد: وزیر علوم آینده با توجه به طرح آمایش سرزمین، ساماندهی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را خواستار هستیم و طوری برنامه ریزی کند تا هر دانشگاهی به اصل خود بازگردد؛ دانشگاه‌های آزاد، علمی- کاربردی، غیرانتفاعی و... هر کدام برای رسالتی آمده‌اند و بزرگترین کاری که وزیر آینده علوم می‌توانند بکند این است که هرکدام از این دانشگاه‌ها وظیفه خودش را انجام دهد که اگر این اتفاق بیفتد ان‌شاءالله به اهداف 1404 می‌رسیم.

رييس موسسه آموزش عالی خيام مشهد در خصوص وضیت ساماندهی موسسات منطقه 9 تصریح کرد: خوشبختانه در منطقه 9 که شامل استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، شمالی وسمنان می‌شود، هیچ موسسه‌ای تعطیل نشده است و پذیرش دانشجو هم ادامه دارد و این یعنی کیفیت موسسات آموزش عالی غیردولتی در این منطقه بسیار خوب است.

طیرانی ادامه داد: جلسات منظمی به منظور افزایش کیفیت در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی منطقه 9 برگزار می‌شود.

وی در خصوص دغدغه‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی  منطقه 9 خاطرنشان کرد: تقریبا به آنچه که مورد نظر بوده رسیدیم، مسئله مهم کیفیت است و کمیت برای هیچ‌کدام از ما مهم نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: