• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-10487-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان رضوی:
باید زمینه را برای جهش سینمای ایران فراهم کنیم

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: باید با هم‌افزایی همه زمینه را برای جهش سینمای ایران فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، سید جواد حسینی که شامگاه گذشته در آیین آغاز جشن‌های روز ملی سینما در سینمای اصغرزاده مشهد سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: سینما برای رشد نیاز به همکاری همه دستگاه‌ها و بخش‌ها دارد.

وی ادامه داد: مشهد مقدس دو عنصر اساسی نمادین فرهنگ ایرانی را در خود جای داده است، عنصر نمادین دینی ما مرقد امام ضامن ثامن و دوم مرقد فردوسی بزرگ که نماد ادبیات و زبان فارسی است.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: مدیران آیسسکو معتقد بودند که مشهد همواره پایتخت فرهنگی جهان اسلام بوده، هست و خواهد بود و این عناوین چیزی به عظمت و بزرگی این شهر اضافه نمی‌کند.

حسینی خاطرنشان کرد: مشهد مانند کوره‌ای مذاب است که می‌تواند تمام رذایل را در خود ذوب کند و همه فضائل را با حرارت خود گرما ببخشد و رشد دهد.

وی افزود: امروز در کشور 22 میلیون شهر نشین و 21 میلیون روستانشین از داشتن سینما محروم هستند و ما در ساخت فیلم و سینما رفتن بسیار از مردم جهان عقب هستیم در صورتی که ظرفیت‌های بالایی داریم که می‌توانیم برپایه آن‌ها سینما را رشد بدهیم.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: باید از فرصت مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام استفاده کنیم تا در سال‌هایی که سال‌های سینمای ایران است و تخمین زده می‌شود که در سال گذشته 24 میلیون بازدیدکننده سینما داشته‌ایم، شاهد جهشی عمده در عرصه سینما باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: