• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-14614-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش‌وپرورش استان مطرح کرد؛

هرکلاس نهایتاً 37 دانش‌آموز

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: براساس دستورالعملی که به ادارات آموزش و پرورش استان ابلاغ کرده‌ایم، نباید هیچ کلاسی بیش از 37 دانش آموز داشته باشد.

رضا صابری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: اگرچه در سال‌های گذشته  کلاس‌هایی با بیش از 37 دانش‌آموز داشته‌ایم  اما امیدوار هستیم در سال جاری هیچ کلاسی با بیش از 37 دانش‌آموز نداشته باشیم.

وی در خصوص برنامه های آموزش و پرورش استان برای سال تحصیلی جدید گفت: شعار پروژه مهر سال جاری مهر حسینی است زیرا ایام بازگشایی مدارس مقارن با محرم و هفته دفاع مقدس است. به ادارات آموزش و پرورش استان‌ اعلام کرده‌ایم برنامه‌های بازگشایی مدارس را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که حرمت و قداست ماه محرم رعایت شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه «برای مهر سال جاری چهار زنگ را به صدا در خواهیم آورد»، خاطرنشان کرد: زنگ مهر و زنگ ایثار و شهادت که یادواره شهدای استان است در روز اول ماه مهر در دبیرستان شاهد تقواپیشگان ناحیه چهار مشهد به صدا در خواهد آمد.

صابری افزود: زنگ نماز در دبیرستان دخترانه 17 شهریور ناحیه دو با حضور امام جمعه مشهد آیت الله علم الهدی به صدا در خواهد آمد همچنین در راستای تحقق عدالت آموزشی زنگ عشایر در یکی از مناطق عشایری قوچان زده خواهد شد.

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: برای مهر ماه سال تحصیلی جاری چهار اصل محوری را به روسای ادارات آموزش و پرورش استان اعلام کرده‌ایم. این اصل‌ها، نه مدرسه بدون برنامه، نه کلاس بدون معلم، نه معلم بدون کلاس و نه دانش‌آموز بدون معلم و مدرسه هستند. 

صابری افزود: براساس آخرین اطلاعات بیش از 95 درصد دانش‌آموزان استان در سامانه سناد ثبت نام شده‌اند و کلاس‌بندی‌ها صورت گرفته است. پیش‌بینی می کنیم که در سال جاری مشکلاتی همچون کلاس‌های بدون معلم، دانش‌آموزان بدون کلاس و... را نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه جشن شکوفه‌ها برای کلاس اولی‌ها در 29 شهریور ماه برگزار خواهد شد، گفت: در ساعت 9 روز 29 شهریور ماه که روز شکوفه‌ها نامگذاری شده است، جشن شکوفه‌ها با حضور تعدادی از دانش‌آموزان کلاس اولی دررواق  دارالهدایه حرم رضوی برگزار می شود. 

دبیر ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهار کرد: به روسای ادارات آموزش و پرورش استان تاکید کرده‌ایم که از ظرفیت شهرداران برای ایجاد حیاط پویا و زنده در مدارس استفاده کنند و شهرداری‌ها در ایجاد فضای با نشاط مدارس کمک کنند.البته به این علت که مهر امسال متقارن با محرم است بنا نداریم خیلی فضای بانشاط در مدارس ایجاد شود اما در طول سال می‌خواهیم از ظرفیت شهرداری‌ها برای ایجاد فضای بانشاط و مفرح در مدارس استفاده کنیم. 

وی با اشاره به اینکه «پروژه مهر سال تحصیلی جاری در چهار سیاست کلی تمرکززدایی،خلاقیت و نوآوری، مشارکت درون‌سازمانی و مشارکت برون سازمانی متمرکز شده است»، خاطر نشان کرد:  در راستای سیایت تمرکز زدایی، موضوع پروژه مهر سال جاری به استان‌ها واگذار شده است. ما هم در این راستا موضوع پروژه مهر را به ادارات آموزش  پرورش استان تفویض کرده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: