• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 966-8291-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

بعد از هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌ها بیشترین اقامت مسافران در مدارس صورت می‌گیرد

طبق آمار ستاد خدمات سفر خراسان رضوی بعد از هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌ها، بیشتر مسافران و زائرانی که به استان سفر می‌کنند در مدارس و محل اسکان فرهنگیان اقامت دارند. یک میلیون و 75 هزار و 142 مسافر در تیر و مردادماه سال جاری در مدارس استان اسکان یافتند.

غلامرضا نجاتی‌مهر، دبیر ستاد اسکان فرهنگیان خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: تعداد 411 آموزشگاه با حدود 4 هزار کلاس به منظور اسکان زائران در ایام تابستان تدارک دیده شده است و در صورت نیاز در بعضی از زمان‌ها که حضور بیشتر زائران در استان و مشهد را داشته باشیم مدارسی را نیز به این ظرفیت اضافه خواهیم کرد.
 

وی عنوان کرد: به منظور دسترسی آسان زائران فرهنگی به مراکز پذیرش اسکان فرهنگیان در استان 44 پایگاه پذیرش پیش‌بینی شده است که تعدادی در مشهد و تعدادی در شهرستان‌های اطراف است.


نجاتی‌مهر با اشاره به تشکیل کارگروه تخصصی ارتقای تجهیزات و تعمیرات متشکل از مدیران پایگاه‌ها، ناظران اسکان، مدیران مدارس و اولیای دانش‌آموزان افزود: این کارگروه با هدف ارتقای کیفیت تجهیزات و تعمیرات و تسهیل فرایند اسکان فرهنگیان تشکیل شده است.


وی در خصوص مصوبات کارگروه تخصصی ارتقای تجهیزات و تعمیرات عنوان کرد: احصاء نیازهای مدارس در بخش تجهیزات با انجام بازدیدهای میدانی، جانمایی جهت ساخت حمام در مدارس طرح اسکان با اولویت مدارسی که مدت بیشتری از سال به اسکان اختصاص دارند و مدارسی که نزدیک به حرم رضوی هستند، از جمله مصوبات این کارگروه است.
 

دبیر ستاد اسکان فرهنگیان خراسان رضوی با اشاره به اقدامات کارگروه امور جانبی اسکان عنوان کرد: این کارگروه با مراکز توزیع غذا در نواحی مختلف، رستوران‌های مورد تایید سطح شهر، تعمیرگاه‌های خودرو و آژانس‌های تاکسی قراردادهایی را تنظیم می‌کند. تهیه نیازهای اولیه زائران با ایجاد بوفه در پایگاه‌ها، استقرار پزشک در پایگاه‌ها و تنظیم قرارداد با تعمیرگاه‌ها به صورت شبانه‌روزی از جمله مصوبات دیگر این کارگروه است.
 

وی به اقدامات کارگروه روان‌سازی و تسهیل اسکان زائران فرهنگی اشاره و بیان کرد: تهیه بخشنامه جامع اسکان با معرفی شرایط و آدرس پایگاه‌ها، تهیه بخش‌نامه اسکان تابستان، پیش‌بینی اینترنت رایگان در پایگاه‌ها و تجهیز و تقویت پایگاه‌های راهنمای زائر در ورودی مشهد از جمله اقدامات این کارگروه است.


دبیر ستاد اسکان فرهنگیان خراسان رضوی به کارگروه فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: این کارگروه ویژه‌نامه اسکان فرهنگیان، نقشه راهنمای شهر و معرفی اماکن تفریحی و گردشگری، سامانه انتقادات و پیشنهادات، امکان عضویت در طرح خادمان افتخاری زائران فرهنگی و جشنواره بیان خاطرات و کرامات رضوی را آماده می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: